اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 21 مهر 1398
09 اردیبهشت 1398 09 اردیبهشت 1398
16:55 16:55

پست اینستاگرامی وزیر کشور در پی ترور طلبه همدانی

وزیر کشور در پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حادثه تلخ و دردناک ترور یک طلبه حوزه علمیه در همدان نشان داد فضای مجازی در کنار وجوه مثبت و ارزشمند می تواند بسترساز جنایت و اتفاقات تاسفباری باشد.

واکنش وزیر کشور به ماجرای ترور طلبه همدانی/ عکس

به گزارش سلام نو، صفحه اینستاگرامی «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور، یادداشتی از وی درباره حمله به طلبه همدانی منتشر کرد که در ادامه می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه تلخ و دردناک ترور یک طلبه حوزه علمیه در همدان نشان داد فضای مجازی در کنار وجوه مثبت و ارزشمند می تواند بسترساز جنایت و اتفاقات تاسفباری باشد.

در هیچ نقطه از جهان حتی کشورهای تولید کننده و میزبان این تکنولوژی ارتباطاتی نوین، آزادی عمل کاربران تا مرز هرج و مرج طلبی و ولنگاری در فعالیت های اجتماعی مشاهده نشده و برای استفاده کاربران قوانین سختگیرانه ای اعمال می شود.

یکی از راههای پیشگیری و مقابله با اقدامات غیر قانونی و خشونت آمیز، مراقبت دائمی و موثر همه مردم در فضای مجازی و ارائه گزارش به مراجع ذیربط می باشد.

از سوی دیگر باید دقت داشت بیان و انتشار مطالب ناامید کننده و سیاه نمایی به هر عنوان و بهانه و با هر درجه و نسبتی زمینه ساز بروز واکنش های روانی غیر قابل کنترل از سوی عده ای بیمار می باشد.

بهترین روش اعمال محدودیت هدفمند در فضای مجازی، کنترل مداوم و دقیق مردم در انتشار مطالب و تصاویر و همچنین گزارش سریع تخلفات به مراجع ذیصلاح می باشد.

لازم است در این خصوص بسترهای مناسب و امن دیجیتالی برای کسب اطلاعات مردمی مهیا و در دسترس عموم قرار گیرد.باید در نظر داشت که خشونت فقط ترور فیزیکی نیست بلکه دروغ پردازی، تحریک احساسات مردمی به طرق مختلف مانند توهین و اهانت، فخر فروشی و اشرافیگری، مایوس کردن مردم و ترویج ناامیدی هم از موارد زمینه های بروزخشونت کور به شمار می رود./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

اعلام وصول سوال از وزیر کشور

  سید فاطمه حسینی نماینده مجلس سوالی از وزیر کشور در خصوص عملکرد این وزارتخانه به هیأ...

رحمانی فضلی درباره کاهش هزینه‌های سفر اربعین چه گفت؟

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: موکب‌های اربعین امسال به ۲۶۰۰  رسیده و از مردم خو...

آمادگی دولت برای برگزاری مراسم اربعین

عبدالرضا رحمانی فضلی اعلام کرد در اربعین ۱۴ کمیته در ستاد مرکزی اربعین فعال هستند و ت...

سفر رحمانی فضلی به گیلان

امروز صبح وزیر کشور برای تودیع و معارفه استاندار گیلان به این شهر سفر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news