اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
09 اردیبهشت 1398 09 اردیبهشت 1398
18:15 18:15

چرا انقلاب اسلامی پس از 40 سال هنوز دشمن دارد؟

نماینده ولی فقیه در سپاه  معتقد است که انقلاب به علت زنده و اثر گذار بودن دشمن دارد.

image.png

به گزارش سلام نو؛ حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در آستانه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و در مراسم بزرگداشت این هفته در ستاد نیروی هوافضای سپاه با اشاره به الزامات پاسداری از انقلاب در گام دوم ، در چهلمین سال انقلاب گفت : در این چهل سال انقلاب توقف نداشته و زنده واثر گذار باقی مانده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: چون انقلاب زنده و اثر گذار است دشمن دارد و به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اگر انقلاب مُرده و اثر گذار نبود دشمن نداشت.

حاجی صادقی بیان کرد : این انقلاب چون مورد حمله و تهاجم قرار می گیرد محافظ و پاسداری می‌خواهد و محافظ انقلاب پاسدار انقلاب می باشد و فلسفه وجودی سپاه و پاسدار « انی احامی ابداً ان دینی» و فرهنگ عاشورایی است .

وی در مورد پاسداری انقلاب با تاکید بر اینکه پاسداری یک ضرورت است و تاریخ مصرف پاسداری تمام نمی شود تصریح کرد: تا انقلاب زنده است محافظ و پاسدار می خواهد و چون امروز خطرها و دشمنی دشمنان بیشتر و پیچیده تر شده، پاسداری از انقلاب در این وضیعت حساس تر، دقیق تر و ظریف تر شده است .

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت : کسب توانایی و قدرت پاسداری از انقلاب طبق آیه « و اعدولهم مستطعتم من قوه » لازم و ضروری است.

حاجی صادقی قدرت و نیروی که پاسداران را توانمند و قدرتمند می سازد دو نوع اقتدار دانست و عنوان داشت: یک قدرت سخت و بیرونی است، یعنی سلاح ها و تجهیزات مثل موشک و ...است، که اگر قدرت نداشته باشیم امنیت نداریم و خداوند می گوید قوی باشید اگر قوی نباشید قدرت های ظالم شما را تحمل نخواهند کرد و امروز اگر می توانیم برسر آمریکا و دشمنان فریاد بزنیم و خواب راحت را ازآنها بگیریم بخاطر قدرت و توان ماست.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود:  بعد دوم قدرت، قوت نرم و آهن بودن است که خودمان قوی باشیم یعنی استقامت فکری و عملی و توانمندی ها روحی داشته باشیم و آهن یعنی قدرت دفاعی و تجهیزات داشته باشیم.

حاجی صادقی با اشاره به کسب علم و معنویت گفت : مولفه های قدرت درونی معنویت انقلابی است . اسلام طرفدار معنویت تحریک آفرین است نه معنویت انزواگرایانه، که این معنویت و عرفان حسینی است که امام حسین (ع) را به کربلا آورده و حماسه عاشورا می آفریند.

وی یکی دیگر از مولفه های معنوی را بصیرت دینی، تعمق اندیشه ها و باورهای دینی دانست و ادامه داد: دشمن می خواهد به پاسدار و پاسداری ضربه بزند تا انقلاب و نظام را هدف قرار داده باشد و به این نتیجه رسیدند که قدرت معنویت و بصیرت را از سپاه بگیرند .

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به هفته عقیدتی افزود: برنامه ها و دوره های عقیدتی باید تولید کننده، تقویت کننده، تعمق بخش و گسترش دهنده آن قوت درونی باشد و کار عقیدتی تلاش برای تحقق پاسداری از انقلاب است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

صادق خلخالی چطور مقبره رضا شاه را تخریب کرد؟

وقتی صادق خلخالی به قصد تخریب مقبره رضا شاه راه افتاد فکر نمی‌کرد کار سختی در پیش داش...

نماینده ولی فقیه و سردار سلامی به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه پیام صادر کردند

پیام مشترکی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه ...

مهدی بازرگان؛ از اتهام محافظه کاری تا پیشگامی در اصلاح‌طلبی

بازرگان در اواخر عمر بیشتر به بازنگری افکار خود به خصوص در رابطه با نسبت دین و سیاست ...

جانشین فرمانده کل سپاه: ان‌شاءالله انقلاب اسلامی را به‌دست صاحب اصلی آن تحویل می‌دهیم

دریادار پاسدار علی فدوی اعلام کرد هم‌اکنون در آستانه چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب هس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news