اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
09 اردیبهشت 1398
16:38

روایت یک نماینده از امضای زوری قرار داد کار

یک نماینده مجلس با اشاره به وضعیت بیکاری در کشور گفت:  بیکاری اصفهان از میانگین کشوری ۲.۵ درصد بیشتر است.

ناصر موسوی لارگانی

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: کارگران به واسطه از خودگذشتگی و ترس از بیکاری، مجبور به امضای برخی قراردادها هستند.

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در سی امین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید، اظهار کرد: بیکاری اصفهان از میانگین کشوری ۲.۵ درصد بیشتر است، بنابراین باید نگاه ویژه تری به این استان داشت.

وی در خصوص قراردادهای کارگران، گفت: کارگران به واسطه از خودگذشتگی و ترس از بیکاری، مجبور به امضای برخی قراردادها هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان افزود: متاسفانه با برخی کارگران قراردادهایی امضا می شود و بعضا در حق این قشر ظلم می شود و امنیت شغلی آنها را می‌گیرد، اما کارگران به واسطه از خودگذشتگی و ترس از بیکاری مجبور به امضای برخی از قراردادها هستند.

وی تصریح کرد: برخی از کارگرانی که درصدد بازنشستگی هستند اعتراضاتی مبنی بر در نظر گرفته نشدن سختی کار خود دارند و باید گفت متاسفانه بازرسان مربوطه وظیفه خود را به درستی انجام نداده اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: لازم می دانم از مجموعه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکر کنم، اما باید به قشر کارگر رسیدگی بیشتری شود.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: باید گفت پیامبر اکرم (ص) بر دستان کارگران بوسه می‌زدند و همیشه جایگاه آنان را بزرگ می دانستند، در نتیجه باید نگاه ویژه‌ای به قشر کارگر شود و بنده قدر زحمات کارگران را می‌دانم و اگر مشکلات این قشر در مجلس قابل حل باشد، پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

مخالفت شورای نگهبان با لایحه استانی شدن انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورا ایرادات لایحه مذکور را به مجلس ارسال خواهد کرد.

برنامه هفته پیش روی خانه ملت

بر طبق دستور کار هفتگی مجلس شورای اسلامی، بهارستان‌نشینان این هفته میزبان وزیر کشور خ...

بررسی استیضاح وزیر ورزش در مجلس

نمایندگان مجلس استیضاح وزیر ورزش را بررسی خواهند کرد.

دیدگاه خود را بنویسید