اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
09 اردیبهشت 1398 09 اردیبهشت 1398
19:30 19:30

مردم حاضر به خدشه دار شدن استقلالشان نیستند

سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان اظهار کرد: مردم ایران حاضر نیستند تحت فشارهای غرب و آمریکا به استقلال‌شان خدشه‌ای وارد شود.

کمال خرازی در مسکو

به گزارش سلام نو، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در جریان سفر به مسکو امروز با ویتالی ناومکین رئیس موسسه شرق شناسی مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

خرازی در این دیدار با اشاره به منافع و مشکلات مشترک کشور در رابطه با غرب عنوان کرد؛ یکی از مشکلات مشترک تحریم‌های غرب و آمریکا است و مردم ایران حاضر نیستند تحت این فشارها به استقلال‌شان خدشه‌ای وارد شود.

در موضوع سوریه نیز رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان با توجه به حضور قانونی ایران و روسیه در سوریه، همکاری در چهارچوب فرمت آستانه را برای تأمین صلح و ثبات و حاکمیت سوریه مهم ارزیابی کرد.

ناومکین رئیس موسسه شرق سنای مسکو نیز ضمن تاکید بر نقش مهم ایران در ثبات سوریه ایران را شریک کلیدی روسیه خواند و تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان را محکوم کرد.

در این دیدار که مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشت؛ موضوع همکاری شورای راهبردی روابط خارجی و موسسه شرق شناسی مورد گفت‌وگو قرار گرفت./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خرازی:تصمیم تهران در چارچوب حقی است که برجام برای ایران قائل شده است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ترامپ نشان داد که نه‌تنها برای امضای دولت قبلی آم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news