اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
10 اردیبهشت 1398 10 اردیبهشت 1398
14:50 14:50

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در مورد صدور حکم حسین فریدون

سخنگوی قوه قضاییه در مورد صدور حکم حسین فریدون و علت طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده سکه ثامن توضیحاتی را ارائه کرد.

علت طولانی شدن پرونده «سکه ثامن»/ آخرین وضعیت پرونده «فریدون»

به گزارش سلام نو، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در مورد ممنوع‌ الخروج شدن خانم بازیگر گفت: اگر از ناحیه مرجع قضایی باشد ما اعلام خواهیم کرد تا امروز هرآنچه که دادستان کل اعلام کردند همان بوده و تا الان در مورد ایشان تصمیم خاصی گرفته نشده است.

وی  در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سکه ثامن گفت: پرونده هنوز کار تحقیقاتی را انجام می‌دهد تدابیری اتخاذ می‌شود که ما در اولین فرصت و قبل از خاتمه مراحل رسیدگی میزان اموالی که از این افراد از متهمان در توقیف است با یک سازوکار مشخص بین ذینفعان توزیع شود.

اسماعیلی در مورد علت طولانی شدن روند رسیدگی گفت: علتش این است که پرونده زوایای گسترده‌ای دارد و از طرف دیگر میزان اموال توقیف شده به نسبت ادعاهایی که اشخاص دارند کفاف نمی‌دهد. علاوه بر آن خیلی از مالباختگان به مرور شکایت می‌کنند. یکسری دیگر از مالباختگان طرح شکایت نکردند الان که می‌بینند که اوضاع نگران‌کننده است به جمع شاکیان می‌پیوندند و به طور طبیعی خود این پیوستن آنها به مجموعه شاکیان کار را به تأخیر می‌اندازد.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد صدور حکم آقای فریدون گفت: اگر حکم صادر شده به دست من نرسیده است.ما همیشه گفته ایم که در بیان جزئیات اتهامات تا زمان اعلام حکم قطعی، قانوناً معذور هستیم.

وی در مورد پرونده‌ فردی که اقدام به خرید کارخانه و آپارتمان سازی کرده است،‌ گفت: این پرونده ربطی به خصوصی‌سازی ندارد، این پرونده‌ای که در اینجا مفتوح شد ناظر به دادوستد ارز خارج از شبکه و فعالیت بسیار گسترده در حوزه ارزی کشور بود،  بابت این پرونده این رأی صادر شد. اما سایر موضوعات خصوصی سازی باید بعد از مراحل مقدماتی در سازمان بازرسی و بعد توسط هیأت داوری بررسی و ارجاع می‌شود و نهایتاً اگر به مرجع قضایی ارجاع شد ما در نوع خود رسیدگی می‌کنیم. /فارس

اخبار مرتبط

icon news

پنجم شهریور دادگاه تجدیدنظر حسین فریدون برگزار می‌شود

قرار است روز پنجم شهریور دادگاه تجدیدنظر حسین فریدون، برادر رئیس جمهور برگزار شود. سر...

صدور حکم زندان برای حسین فریدون

دادستان تهران از صدور جکم زندان برای برادر رئیس جمهور خبر داد.  

حسین فریدون در مسیر زندان

به گفته محسنی اژه‌ای به دلیل اینکه اتهام حسین فریدون، برادر رئیس جمهور اخلال در نظام ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news