اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 28 شهریور 1398
11 اردیبهشت 1398 11 اردیبهشت 1398
14:33 14:33

حجت الاسلام رئیسی: شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند

 رئیس قوه قضاییه افزود: دشمنان همواره به دنبال تسلیم شدن ملت ایران مقابل خواسته‌های خود هستند.

تنها راه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است

به گزارش سلام نو، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و تعدادی از سران طوایف و بزرگان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هزاران سال است که مردم مسلمان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی به خوبی در کنار هم زندگی می‌‎کنند.

وی افزود: این وحدت، یکپارچگی و انسجام مربوط به مردم غیور و مرزدار استان سیستان و بلوچستان است و اگر گاهی مشکلی وجود داشته باشد مربوط به جریانات بیگانه‌ای است که اهداف خاص شیطانی را دنبال می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مسئله دشمنان به هیچ عنوان موضوع شیعه و سنی نیست، ادامه داد: هر کسی چه در کسوت شیعه و چه در کسوت اهل سنت بخواهد اختلاف افکنی کند قطعاً جایی در میان مسلمانان ندارد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشاتشان فرمودند «شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند و دنبال ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نیستند».

آیت الله رئیسی با اشاره به وحدت موجود میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قطعاً وحدت میان مردم این استان موجب توسعه یافتگی منطقه و زندگی سعادت بخش برای آنها در دنیا و آخرت می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تنها راه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است، بیان داشت: دشمنان همواره به دنبال تسلیم شدن ملت ایران مقابل خواسته‌های خود هستند اما ملت ایران با پیروی از رهبر معظم انقلاب و راه شهدای گرانقدر هرگز این ذلت را نمی‌پذیرند.

رئیس قوه قضائیه افزود: تجربه نشان داده که هرگز نمی‌توان به دشمنان اعتماد و به بیگانگان اتکا کرد از همین رو تنها راه موفقیت کشور اتکا به توانمندی‌ها و ذخایر مادی و معنوی داخلی کشور است.

وی تصریح کرد: جوانان یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه کشور هستند که باید با برنامه ریزی به بهترین نحو از توان آنها استفاده کرد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

سفر رئیسی به استان زنجان

طبق اعلام روابط عمومی قوه قضاییه حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای استانی خود...

سیستان و بلوچستان جزو امن‌ترین استان‌های کشور است

سرلشکر سلامی که به منظور افتتاح ۲۵۳۳ پروژه محرومیت‌زدایی و مردم یاری به استان سیستان ...

خزانه‌داری آمریکا ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران را تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی را تهدید کرد که اگر  ارائه خ...

وزارت خارجه دستگیری یک دانشمند ایرانی در آمریکا را پیگیری کند

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در تذکری به وزارت خارجه خواست تا  دستگیری   دانشمند ایرانی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news