اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 03 خرداد 1398
11 اردیبهشت 1398
14:33

حجت الاسلام رئیسی: شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند

 رئیس قوه قضاییه افزود: دشمنان همواره به دنبال تسلیم شدن ملت ایران مقابل خواسته‌های خود هستند.

تنها راه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است

به گزارش سلام نو، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و تعدادی از سران طوایف و بزرگان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هزاران سال است که مردم مسلمان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی به خوبی در کنار هم زندگی می‌‎کنند.

وی افزود: این وحدت، یکپارچگی و انسجام مربوط به مردم غیور و مرزدار استان سیستان و بلوچستان است و اگر گاهی مشکلی وجود داشته باشد مربوط به جریانات بیگانه‌ای است که اهداف خاص شیطانی را دنبال می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مسئله دشمنان به هیچ عنوان موضوع شیعه و سنی نیست، ادامه داد: هر کسی چه در کسوت شیعه و چه در کسوت اهل سنت بخواهد اختلاف افکنی کند قطعاً جایی در میان مسلمانان ندارد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشاتشان فرمودند «شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند و دنبال ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نیستند».

آیت الله رئیسی با اشاره به وحدت موجود میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قطعاً وحدت میان مردم این استان موجب توسعه یافتگی منطقه و زندگی سعادت بخش برای آنها در دنیا و آخرت می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تنها راه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است، بیان داشت: دشمنان همواره به دنبال تسلیم شدن ملت ایران مقابل خواسته‌های خود هستند اما ملت ایران با پیروی از رهبر معظم انقلاب و راه شهدای گرانقدر هرگز این ذلت را نمی‌پذیرند.

رئیس قوه قضائیه افزود: تجربه نشان داده که هرگز نمی‌توان به دشمنان اعتماد و به بیگانگان اتکا کرد از همین رو تنها راه موفقیت کشور اتکا به توانمندی‌ها و ذخایر مادی و معنوی داخلی کشور است.

وی تصریح کرد: جوانان یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه کشور هستند که باید با برنامه ریزی به بهترین نحو از توان آنها استفاده کرد./مهر

اخبار مرتبط

الله‌کرم: برخی معتقدند که دولت روحانی، دولت کهنسالی است

اللله کرم می گوید: باید دقت بیشتری بر نیروی جوان داشته باشیم چرا که رهبر انقلاب معتقد...

آمریکا به دنبال بهانه می‌گردد تا ایران را به جنگ‌طلبی متهم کند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: شاهد اظهارنظرهای متفاوت و متناقض در کشور هس...

موسویان: ترامپ اشتباه کرد که برجام و میز مذاکره را ترک کرد

سید حسین موسویان افزود:  آمریکا نه تنها از برجام خارج شده بلکه سایر اعضای سازمان ملل ...

دانایی فر: آمریکایی ها برنامه ای در عراق ندارند

سفیر سابق ایران در عراق افزود:  دست ایران در برابر آمریکا بسته نیست .

دیدگاه خود را بنویسید