اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 03 خرداد 1398
12 اردیبهشت 1398
10:00

پایان برگزاری رزمایش مشترک ایران و عمان در سواحل مسقط

  رزمایش مشترک یگان‌های دریایی، هوایی و مرزبانی عمان در سواحل مسقط پایان یافت.

رزمایش مشترک ایران و عمان در سواحل مسقط پایان یافت

به گزارش سلام نو، در راستای پیگیری و اجرای توافقات کمیسیون مشترک دوستی نظامی کشورهای ایران و عمان، رزمایش مشترک امداد و نجات دریایی که با مشارکت نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، تنها پس از چند روز از اقدام شیطانی آمریکایی‌ها در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی جهان انجام می‌شد، در سواحل مسقط پایان یافت.

بنابراین گزارش واحدهای شرکت کننده در این رزمایش شامل یگان‌هایی از نیروهای دریایی، هوایی و مرزبانی سلطنت عمان و همچنین یگان‌هایی از نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، برابر طرح ویژه مشترک و سریال‌های از پیش تعیین شده آمادگی‌های خود  برای اجرای عملیات امداد و نجات دریایی را در آب‌های سرزمینی عمان به نمایش گذاشتند.

در این رزمایش، ناو بیمارستانی شهید ناظری و شناور اطفاء حریق شهید محمودی از نیروی دریایی سپاه به همراه ناو موشک انداز سبلان و ناو پشتیبانی بندرعباس از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه یک فروند بالگرد و تیم های غواصی مشارکت فعال داشته و نقش محوری ایفا کردند.

حضور شناورهای نیروهای دریایی ارتش و سپاه در این رزمایش و همزمان با برگزاری جلسات پانزدهمین اجلاس کمیته همکاری های نظامی ایران و عمان، پیام امنیت، صلح و دوستی در منطقه را به جهان اعلام و  نشان داد همکاری های دو جانبه و چند جانبه بین کشور های منطقه، می تواند افزایش امنیت و عمق بخشی دوستی ها و پایدارسازی صلح منطقه ای را تضمین نماید.

گفتنی است در جریان پانزدهمین اجلاس کمیته مشترک همکاری های نظامی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، هیأت اعزامی کشورمان به ریاست سردار سرتیپ پاسدار قدیر نظامی رییس روابط بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح و همراهی نمایندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی با هیأت نظامی عمان به ریاست سرتیپ حمد البلوشی و نیز رییس مجلس و نمایندگانی از وزارت خارجه این کشور دیدار و ملاقات و بر تحکیم روابط و توسعه همکاری های نظامی، سیاسی، انتظامی ـ فرهنگی و اجتماعی بویژه تداوم تلاش ها در برقراری امنیت تنگه هرمز و مقابله با هرگونه ناامنی در این منطقه راهبردی تأکید کردند. /تسنیم

اخبار مرتبط

برگزاری رزمایش مشترک نظامی ایران و عمان

سفیر ایران در مسقط گفت: در حال حاضر کمیته نظامی مشترک ما در عمان حضور دارد و در روزها...

برگزاری نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان

  نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان  به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان د...

سفیر ایران با مشاور عالی پادشاه عمان دیدار و گفت‌وگو کرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با شهاب بن طارق آل سعید و رئیس شورای عالی تحقیقات...

دیدگاه خود را بنویسید