اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
12 اردیبهشت 1398 12 اردیبهشت 1398
10:58 10:58

ممنوعیت برگزاری همایش در وزارت ارتباطات

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  اعلام کرد  که برای صرفه جویی در هزینه‌ها،  برگزاری همایش‌ها در وزارت ارتباطات و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه ممنوع است.

به گزارش سلام نو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش مدیران پست بانک ایران که امروز برگزار شد، با اشاره به عملکرد مناسب پست بانک در سال‌های گذشته، به مدیریت جدید این بانک تاکید کرد که برای نمایان شدن نقش پست بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه ICT تلاش کند.

محمد جواد آذری جهرمی، با اشاره به موضوع تحول دیجیتال به عنوان چشم‌انداز بانکداری، گفت: گام نخست در این زمینه برداشتن محدودیت سرمایه گذاری بانک‌ها در صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر توسط وزارت اقتصاد و دارایی و گام دوم نیز استفاده از ظرفیت استارتاپ ها برای شناسایی ریسک بیمه‌هاست.

وی مهمترین وظیفه پست بانک را تأمین مالی برای صنعت ICT عنوان کرد و افزود: پست بانک باید بتواند قدرت تحلیل و آنالیز ریسک سرمایه گذاری در پروژه‌های ICT را بدست آورد و هم اکنون به دلیل نبود این امکان، پروژه‌های ICT برای گرفتن منابع مالی در صف هستند.

آذری جهرمی وظیفه دیگر پست بانک را خدمت رسانی به مناطق محروم بیان کرد و گفت: در مدیریت قبلی پست بانک خدمات بانکداری به روستاها برده شد و این موضوع در صرفه جویی سوخت و هزینه‌ها اثرگذار بود.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۵۰ روستا به خدمات خودپردازها مجهز شده‌اند، افزود: با رفع انحصار از حوزه PSP ها گام بلندی برای توسعه بانکداری الکترونیکی و رفاه بیشتر روستاییان برداشته می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد پست بانک در چند سال گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در ارزیابی ملی بین بانک‌ها و در بانکداری الکترونیکی تعداد تراکنش‌های برگشتی این بانک در حد صفر بوده است.

وی با تقدیر از تلاش‌های خسرو فرحی - مدیر عامل سابق پست بانک-، شیری- مدیر عامل جدید پست بانک -را فردی جدی پر تلاش و معتقد به تغییر معرفی کرد و افزود: از مدیریت جدید پست بانک انتظار داریم ضمن انجام مأموریت‌های ابلاغی بالادستی، تلاش کند که پست بانک به عنوان بانک تخصصی ICT بیشتر نمایان شود و این امر دور از دسترس نیست.

آذری جهرمی در بخش دیگر از سخنان خود به تقویت معیشت کارکنان شرکتی پست بانک در سال گذشته اشاره کرد و گفت: معیشت کارکنان بسیار مهم است و باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به جوانگرایی را یکی دیگر از اولویت‌های پست بانک عنوان کرد و درباره مدیریت مناطق پست بانک نیز افزود: شکاف بسیاری در عملکرد مناطق پست بانک مشاهده می‌شود و به همین منظور باید شاخص‌های مدیریت مناطق پست بانک به طور مداوم رصد و بررسی شود./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

خبرهای خوب ارتباطاتی در 27 اردیبهشت

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، 27 اردیبهشت (17 می) مثل هر سال مصادف با روز جهانی ای...

رونمایی از خودرو برقی دانشگاه علم و صنعت

خودرو برقی دانشگاه علم و صنعت (یاس) در اولین همایش بین المللی قوای محرکه نوین رونمای...

تکلیف ماهواره دوستی چه شد؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای جوانان در تولید علم از انتظار ب...

به اینترنت ۲۰ مگابیتی امید داشته باشیم؟

وزارت ارتباطات قول داده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه را فراه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news