اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
12 اردیبهشت 1398 12 اردیبهشت 1398
13:11 13:11

تخت روانچی: تلاش امریکا برای سو استفاده از قطعنامه ۲۲۳۱ به جایی نخواهد رسید

 سفیر ایران در سازمان ملل  افزود:  با اعضای شورای امنیت تماس هستیم.

تخت روانچی: با اعضای شورای امنیت تماس هستیم/ بحث های آمریکا مسموع نیست

به گزارش سلام نو، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به تلاش های امریکا برای متهم کردن ایران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: یکی از مقامات وزارت خارجه امریکا در نیویورک با اعضای شورای امنیت و دبیرخانه سازمان ملل درباره فعالیت‌های موشک بالستیک ایران صحبت کرده و آنها تلاش دارند یک فضای منفی علیه فعالیت‌های موشکی ایران در سازمان ملل بسازند. تخت‌روانچی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در سازمان ملل افزود: مواضع ما بسیار روشن است و موشک‌های ما به هیچ وجه در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ نمی گنجد.
سفیر و نماینده دائم ایران با یادآوری قطعنامه ۲۲۳۱ که خود دولت امریکا و سایر اعضای برجام در تهیه آن نقش داشتند به " درخواست "برای نساختن موشک هایی که طراحی شده برای حمل سلاح هسته‌ای باشند اشاره کرد و افزود :روشن و واضح است و ما بارها اعلام کرده ایم که موشک های ایران برای این منظور طراحی نشده اند.

تخت روانچی گفت امریکایی ها به جای اینکه توضیح بدهند چرا اصلا از برجام خارج شده‌اند و توضیح بدهند چرا قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض می کنند آن هم در حالیکه برجام خود بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ است و بگویند چرا با خروج خود از برجام قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده‌اند آنطور که از بیانیه وزارت خارجه شان برای سفر مقام امریکایی به نیویورک منتشر شد مشخص است هیچ اشاره ای به برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ نمی کند و این یعنی آنها به دنبال سوء استفاده از موقعیتی هستند که انشاالله به جایی نخواهند رسید.

سفیر ایران در سازمان ملل تاکید کرد: موضع ما کاملا روشن است و آن را به اعضای مختلف شورای امنیت منتقل کرده ایم و با آنها در تماس هستیم و خواهیم بود.

تخت روانچی یادآور شد: ایران از موضع خود کوتاه نمی‌آید و بحث موشکی بحث دفاع ملی ماست و اصلاً قابل مذاکره نیست و به هیچ وجه با قطعنامه ۲۲۳۱ مغایرتی ندارد.فعالیت های صلح آمیز هسته ای ۱۴ گزارش آژانس انرژی هسته ای را در تایید خود همراه دارد و به هیچ وجه این بحث های آمریکا مسموع نیست./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

تحریم‌ها علیه ایران باید تشدید شود!

بنی گانتز، رهبر ائتلاف سیاسی «آبی و سفید» رژیم صهیونیستی در توییتی اعلام کرد وقت آن ا...

نگرانی دبیرکل سازمان ملل از اعتراضات در ایران

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل بیان کرد آنتونیو گوترش «درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان...

محمد القحطانی بر اهمیت توافق هسته‌ای با ایران در سازمان ملل تاکید کرد

محمد القحطانی، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل اعلام کرد پادشاهی عربستان بر اهمیت...

دلقک بازی جدید ترامپ!

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در ویدئویی که به تازگی منتشر شده با لحنی تمسخرآمیز ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news