اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
12 اردیبهشت 1398 12 اردیبهشت 1398
13:19 13:19

هوانیروز پشتیبان همه یگان های نیروهای مسلح است

فرمانده هوانیروز ارتش عراق گفت: آماده مبارزه و قطع حضور استکبار در منطقه هستیم.


به گزارش سلام نو، فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه هوانیروز می تواند در حوزه های مختلف با هوانیروز جمهوری عراق همکاری کند افزود: هوانیروز ایران در تمامی حوزه ها به مرز خودکفایی رسیده است و این توانمندی را دارد که در حوزه های آموزشی، فنی، تربیت خلبانان، تولید تسلیحات خاص بالگردی و قطعات همکاری مطلوبی را با هوانیروز عراق داشته باشد.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق مرز مشترک و طولانی دارد موجب پیوند دینی، مذهبی و فرهنگی خوبی را برقرار کرده ایم، ما آماده هستیم جهت مبارزه با استکبار جهانی و قطع حضور استکبار در منطقه با کمک دو کشور ریشه دشمن را از منطقه قطع کنیم.
امیر سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: امروز هوانیروز ارتش با تجربیاتی که دارد می تواند در حوزه های مختلف، همکاری خوبی را در جهت ارتقا سطح آموزشی و حوزه های بالگردی با هوانیروز ارتش عراق داشته باشد .
سپهپد حامد عطیه خوین، فرمانده هوانیروز عراق نیز در این دیدار گفت: در دیداری که از هوانیروز ایران داشته ام توانمندی هوانیروز را از نزدیک مشاهده کردم، هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از تجهیزات بسیار خوبی برخوردار است.
وی با بیان اینکه همکاری هوانیروز ایران و عراق بسیار اهمیت بخش خواهد بود، افزود: همکاری دو هوانیروز ایران و عراق می تواند در ارتقا امنیت منطقه اثر بخش باشد.
وی هوانیروز عراق و ایران را قدرتمند خواند و تاکید کرد: قدرتمندی هوانیروز دو کشور در داشتن خلبانان، نیروهای فنی و آموزشی است که بارها در حوادث مختلف این قدرتمندی را نشان داده اند.

فرمانده هوانیروز ارتش عراق امروز همچنین با امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی گفت: هوانیروز یگانی مستقل و زیر نظر نیروی زمینی ارتش است ماموریت آن فرماندهی کنترل پایگاه های هوانیروز و مراقبت از مرزهای کشور است.
وی با بیان اینکه هوانیروز پشتیبانی کننده همه یگان های نیروهای مسلح است افزود: هوانیروز در تمامی ماموریت های یگان های نیروهای مسلح با پشتیبانی حضوری موثر دارد، در رزمایش ها و دیگر برنامه ها ی نیروهای مسلح به شایستگی فعالیت خود را انجام می دهد.
فرمانده هوانیروز کشورمان افزود: در حال حاضر نیز هوانیروز از نظر قدرتمندی به جایگاه مطلوبی رسیده است و در منطقه حرف های زیادی برای گفتن دارد.
امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی خاطرنشان کرد: تهدیدات و آسیب پذیری هایی که دشمنان برای ما طراحی کرده اند ما را در ادامه روند خودکفایی بیشتر مصمم کرد در حوزه اورهال، دوربین های دید درشب، تعمیر و نگهداری، تربیت و آموزش خلبانان و غیره به دستاورد های خوبی دست یافته ایم.
وی گفت: ما آمادگی کامل را داریم که در عرصه های مختلف فنی، آموزشی و به ویژه در حوزه صنعت قطعه سازی همکاری نزدیکی با هوانیروز عراق داشته باشیم. فرمانده هوانیروز ارتش گفت: ما تحریم را تبدیل به فرصت کردیم و توانسته ایم فعل خواستن را به خوبی صرف کرده، در حوزه های مختلف به خودکفایی برسیم
وی ادامه داد: در حوزه بالگردی هیچ قطعه ای را از خارج وارد نمی کنیم و تمام نیازمندی ها را در داخل کشور طراحی و تولید می کنیم.
در ادامه سپهپد حامد عطیه فرمانده هوانیروز ارتش عراق گفت: ایران و عراق روابط دینی و تاریخی خوبی از گذشته دارند، همبستگی و پیوستگی دو کشور فراتر از محدوده زمانی است.
وی تاکید کرد: ارتباط و همکاری هوانیروز ایران و هوانیروز عراق می تواند قدر ت منطقه ای دوکشور را افزایش داد و امنیت مرزهای دو کشور را حفظ کرد.
سپهپد حامد عطیه خوین ادامه داد: هوانیروز ارتش ایران در زمانی که داعش در عراق حضور داشت اعلام آمادگی کرد تا در شرایط بحرانی به ناوگان هوانیروز عراق کمک کند.
وی افزود: پس از این دیدار و بازدید کلی از مراگز فنی هوانیروز ایران تلاش می کنیم همکاری ها در حوزه های مختلف بالگردی ادامه داشته باشد.اخبار مرتبط

icon news

بازدید فرمانده ارتش از سایت اس-200 اصفهان

 فرمانده نیروی زمینی ارتش  در بازدید از سایت اس-200 اصفهان افزود: : ما پشت سر رهبری د...

رونمایی از 7 دستاورد جدید ارتش ایران

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از چند دستاورد جدید رونمایی کرد.

ما تحریم را تبدیل به فرصت کردیم

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: ما تحریم را تبدیل به فرصت کردیم و توانسته‌ایم فعل خواستن ر...

مکلف هستیم که شعار را به شعور تبدیل کنیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: ولایتمداری این‌گونه نیست که فقط شعار آن را عنوان کنیم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news