اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
12 اردیبهشت 1398 12 اردیبهشت 1398
23:17 23:17

روزانه چقدر نفت از تنگه هرمز عبور می‌کند؟

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت راهبردی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز افزود: این منطقه به لحاظ وجود منابع انرژی نفت برای همه کشورهای دنیا و ایران، مهم و حیاتی است و روزانه ۱۷ میلیون بشکه نفت از آن صادر می ‌شود.

چقدر نفت روزانه از تنگه هرمز صادر می‌شود؟/ دریادار خان‌زادی پاسخ داد

به گزارش سلام نو، دریادار امیرحسین خان‌زادی روز پنجشنبه در نشست با روحانیون شهرستانهای سبزوار، خوشاب و داورزن، افزود: باید در مجموعه جامعه جهانی، نسبت به منافع متقابل در منطقه خلیج فارس، احترام متقابل وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت راهبردی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز افزود: این منطقه به لحاظ وجود منابع انرژی نفت برای همه کشورهای دنیا و ایران، مهم و حیاتی است و روزانه ۱۷ میلیون بشکه نفت از آن صادر می ‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برخی کشورهای منطقه برای تداوم حکومت خود از ظرفیت استکبار جهانی به عنوان مکمل قدرت استفاده می کنند و آنها را در کنار خود قرارمی دهند که این موضوع بر انسجام کشورهای منطقه و ثبات منطقه خلیج فارس تاثیر می گذارد.

دریادار خان‌زادی افزود: نظام جمهوری اسلامی با پیروی از آموزه های دین مبین اسلام، نظامی مهاجم نیست و در سطح دنیا در پی صلح توام با حکمت، عزت و مصلحت است اما جایی که لازم باشد محکم ایستاده است. وی با اشاره به ساخت ناوشکنهای 'جماران' و 'دماوند' ادامه داد: نیروی دریایی ارتش به لحاظ تجهیزات دفاعی و نظامی خودکفا و بومی شده است.

دریادار امیر حسین خانزادی

دشمن در جنگ اقتصادی با ایران همگرایی ملی را نشانه رفته است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنگ اقتصادی و روانی آمریکا علیه ایران گفت: دشمن در این جنگ، همگرایی ملی را نشانه رفته است.

دریادار خان‌زادی افزود: جنگ اقتصادی عرصه وسیعی دارد که چهره واقعی دشمن در آن نمایان نیست، از این رو باید با انسجام ملی دشمن را مایوس کرد.

وی اضافه کرد: امروز هجوم دشمن از بعد نظامی به شکل برخورد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تغییر یافته است و دشمن با ابزارهایی به نبرد می آید که تشخیص پررنگ جبهه درگیری برای مردم آسان نیست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبری گفت: مقام معظم رهبری در این نقشه راه، بر استفاده از ظرفیت جوانان تاکید کرده اند لذا سکان اقتدار در دریاها و احیاء تمدن دریایی ایرانی با بهره مندی از نسل جوان در دستور کار قرار دارد.

دریادار خان‌زادی با بیان این که بیانیه گام دوم انقلاب، اعلام ورود به عرصه تمدن سازی است، افزود: به برکت انقلاب، جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که برابر استکبار ایستاده، سینه سپر کرده و پنجه در پنجه او انداخته است و به خواسته هایش پاسخ منفی می دهد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب در عرصه بین المللی نیز با اقدامات خود آمریکا را منفعل کرده است که این اقدامات، تحسین دیگر کشورها را در پی داشته است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

هشدار به شناورهای سبک دریای عمان و تنگه هرمز

 تحت تاثیر طوفان حاره‌ای کیار (KYARR) در شمال اقیانوس هند، آب‌های دریای عمان و شرق تن...

پیام توییتری ظریف برای کشورهای منطقه

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در توییتی نوشت که گفتمان درون منطقه ای  نیاز اصلی منطقه...

توصیه تخت روانچی به ساحل نشینان خلیج فارس درشورای امنیت

مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر حفظ ا...

شرط اعضای ائتلاف نظامی در تنگه هرمز در صورت درگیری با ایران

به بیان سید جلال ساداتیان، انگلیس این تحلیل را داشت که  می تواند با توقیف نفتکش گریس ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news