اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
13 اردیبهشت 1398 13 اردیبهشت 1398
13:52 13:52

چینی‌ها طرفدار رمان ایرانی هستند

مدیر کارگروه نظارت بر نشر خارجی نمایشگاه کتاب می‌گوید که این روزهای چینی‌ها و ایتالیایی‌ها دنبال کتاب‌های ایرانی هستند.

به گزارش سلام نو، علی فریدونی گفت: طرح گرنت در قالب دبیرخانه‌ای به مدت چهارسال شروع به کار کرده است. این طرح در دو سال اول با تاکید بر خرید و فروش کتاب‌‌های ترجمه انجام می‌‌‌شد اما از سال 96 فعالیت جدی خود را در ترجمه متون و کتاب‌های ایرانی به زبان‌‌های دیگر آغاز کرده و 305 عنوان تا آغاز سال 98 در قالب این طرح به انتشار رسیده است.
وی همچنین گفت: هشتاد کتاب ایرانی ترجمه شده به زبان‌‌های دیگر نیز وارد سامانه‌ی این طرح شده‌اند که 40 مورد به تایید نهایی رسیده و سایر کتاب‌‌ها در دست بررسی هستند.
فریدونی با بیان اینکه این کتاب‌‌ها به زبان‌‌های مختلف از جمله انگلیسی، ترکی، چینی، آلمانی و اسپانیایی ترجمه شده‌اند، افزود: طی دیدار ناشران و نویسندگان ایرانی با میهمانان چینی حاضر در نمایشگاه نیز مقرر شد تعدادی از کتاب‌‌های معروف و به نام ایرانی به زبان چینی ترجمه شوند.
وی اهمیت ترجمه‌ی کتاب‌‌های ایرانی به زبان‌‌های دیگر را در راستای انتقال ادبیات کهن و ادبیات جدید ایران به سایر مملکت‌‌ها دانست و عنوان کرد: این امر می‌‌‌تواند نقطه‌ی شروع افزایش ارتباطات فرهنگی بین ایران و کشورهای دیگر باشد.
مدیر کارگروه نظارت بر نشر خارجی نمایشگاه کتاب، عمده‌ی ژانر‌‌ها و زمینه‌‌های مورد حمایت کتاب‌‌ها از سوی این دبیرخانه را حوزه‌های ادبیات داستانی و غیرداستانی، ادبیات معاصر و ایران‌شناسی عنوان کرد.
فریدونی در پایان یادآور شد: تقاضا برای مطالعه‌ی رمان‌‌های نویسندگان ایرانی در کشورهای ایتالیا، شانگهای و چین بیشتر از سایر زمینه‌‌های ادبیاتی است.
سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.اخبار مرتبط

icon news

انگلیسی‌ها با کتاب قهر کرده‌اند

با وجود کتابی مثل کتاب میشل اوباما در کتاب فروشی‌های انگلیس، برای اولین‌بار در پنج سا...

فروش کتاب‌های محمود دولت‌آبادی همچنان در اوج

فروش آثار محمود دولت آبادی در بازار همچنان در میان پرفروش ترین کتاب های موجود در بازا...

ویراستاری را اینگونه بیاموزید

سایه اقتصادی‌نیا نامی آشنا دست کم در دو حوزه ویرایش و نقد شعر معاصر است که فعالیت در ...

انتشار کتاب «سلام، من ربات هستم»

کتاب‌های «فلسفه کودکی»، «وقتی تاریخ آلزایمر می‌گیرد»، «سلام، من صفر هستم»، «سلام، من ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news