اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 01 خرداد 1398
14 اردیبهشت 1398
12:10

سردار شکارچی: دشمن توهم داشت که ما ۴۰ سالگی خود را نخواهیم دید

  سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: اجازه ندادیم توهمات دشمن به واقعیت تبدیل شود.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح: اجازه ندادیم توهمات دشمن به واقعیت تبدیل شود

به گزارش سلام نو، سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (شنبه) در «همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، نقشۀ راه تلاشگران عرصه مراسم و مناسبت‌ها و تجلیل از یاوران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» اظهار داشت: ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان یک وظیفه دینی و شرعی در موضوع جشن چهل سالگی انقلاب با همکاری ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و بسیج به میدان آمد و سرلشکر باقری دستور داد همه با تمام توان و در قالب ۶ اردوگاه در حوزه دفاعی و امنیتی ورود کنند.

وی گفت: دشمن توهم داشت که ما ۴۰ سالگی خود را نخواهیم دید. ما با بسیج خود که در اصل آحاد ملت هم هستند نگذاشتیم که این توهم به واقعیت تبدیل شود. دشمن تلاش می‌کرد تا ناامیدی را در کشور گسترش دهد و جمهوری اسلامی را حتی ضعیف‌تر از رژیم پهلوی به مردم نشان دهد. بر اساس این مطلب بود که ما بر آن شدیم تا دستاوردهای انقلاب در این چهل سال را برای مردم و نسل جوان تبیین کنیم.

شکارچی خاطرنشان کرد: در این حوزه باید دستاوردهای انقلاب توسط رسانه‌ها به تمام مردم و جهان به نمایش گذاشته می‌شد که در قالب سه نمایشگاه، بیش از ۷۰۰ دستاورد انقلاب اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفت. امروز با تلاش جوانان در حوزه نظامی به طور ۹۰ درصد بی نیاز و خودکفا شده‌ایم.

وی با بیان اینکه نمی‌توانستیم دستاوردهای محرمانه را به نمایش عموم بگذاریم، ادامه داد: این اقدامات ما حیرت دشمنان را در برداشت و دوستداران انقلاب اسلامی را خوشحال کرد. برنامه‌ای برای وابستگان نظامی داشتیم تا دستاوردهای خود را برای آنها نیز نمایش دهیم تا بدانند که ملت ما توانسته روی پای خود بایستد.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یک برنامه ریزی مفصلی برای نمایندگان کشورهای خارجی مستقر در ایران و سران نظامی دیگر کشورها برای حضور در این نمایشگاه اتخاذ شد و آنها به وضوح شاهد قدرت نظامی ایران بودند.

وی یادآور شد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه سازندگی به ما به عنوان بَرده نگاه می‌کردند ولی بعد از انقلاب دستاوردهای زیادی در این حوزه داشتیم که یکی از این دستاوردها پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود که میهمانان خارجی حاضر در آن نمایشگاه به قدری متعجب شده بودند که حتی کمتر پلک می‌زدند تا بیشتر ببینند. تجهیزاتی که آمریکایی‌ها بیش از ۷۰ سال برای تولید آن وقت گذاشته بودند، جوانان این مرز و بوم در کمتر از ۴ سال ساختند. امروز ذهن دشمنان انقلاب اسلامی نسبت به نظام مقدس انقلاب اسلامی عوض شده است.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: هم زمان در ۳۱ استان کشور نمایشگاه‌های مشابه دایر شد و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بویژه در حوزه محرومیت زدایی را داشتیم. هر جا تکلیف‌مدارانه به میدان بیاییم حتماً نتیجه می‌گیریم. امروز با کمک جوانان این آمادگی را داریم که کلمه به کلمه مندرج در بیانیه گام دوم را محقق سازیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

رئیس دستگاه قضا: در جامعه باید با هر سلیقه‌ای قانون حاکم باشد

رئیس قوه قضاییه افزود: مسئولین با اقدام و عمل خود و رسانه‌ها با جلوگیری از فضاسازی دش...

هیمنه آمریکا در روند زوال قرار گرفته است/ نظام سیاسی امریکا دچار پوکی استخوان است

فرمانده کل سپاه افزود: نظام سیاسی امریکا ترک برداشته و استحکام خود را از دست داده است...

ممکن است مردم به خاطر گرانی و کمبود گلایه کنند، اما به قرآن و اسلام پشت نمی‌کنند

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود:  روحیه جوانمردی اکثریت مردم ایران، شباهت بسیار ...

توکلی: اگر دولت برای امیدواری مردم ارزش قائل است باید سوء تدبیرها، خیانت نفوذی ها و روش های ناعادلانه را برطرف کند

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر یکپارچه باشیم، دسیسه های دشمن بر ما اثر نخواهد کر...

دیدگاه خود را بنویسید