اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
15 اردیبهشت 1398 15 اردیبهشت 1398
18:25 18:25

دردسرهای شهر هوشمند از نگاه رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

سردار غلامرضا جلالی اظهار کرد: شهرهای هوشمند را می‌توان با ویروس ها به راحتی بمباران کرد.

سردار جلالی

به گزارش سلام نو، سردار غلامرضا جلالی طی سخنانی با اشاره به تذکرات رهبر انقلاب درباره پدافند غیرعامل، گفت: شهرداران باید اهمیت پدافند غیرعامل را به‌خوبی درک کنند. مدیران پدافند غیرعامل شهری باید با جدیت و بنا به اقتضائات خود فعالیتهای پدافند غیرعامل را دنبال کنند و این مهم را در همه عرصهها و در همه سطوح گسترش دهند.

وی ادامه داد: موضوع تهدیدات موضوع محوری سازمان پدافند غیرعامل است، پس باید به این نکته توجه کرد که لزوم پیشگیری و مقاوم‌سازی در برابر تهدیدات طبیعی برعهده سازمان مدیریت بحران و دفاع در برابر تهدیدات انسان ساخت برعهده سازمان پدافند غیر عامل است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تهدیداتی که ما با آن درگیر هستیم، تهدیداتی پویا است، افزود: این تهدیدات علاوه بر پویایی از قابلیت دانش پایهبودن بهره می‌برند، انسان در آنها دخیل هستند و اختلاط شدید در فرصت و تهدید در آنها مشاهده می‌شود.

جلالی افزود: هدف از تهدیدات غیرنظامی دشمن، ناتوانسازی ، ایجاد درگیری مردم با حکومت و ایجاد فشار بر حکومتها است.

رئیس قرارگاه پدافند سایبری کشور تصریح کرد: یکی از بسترهای این نوع تهدیدات فناوریها نوین هستند که باید به‌شدت مراقب این نوع فناوریها بود؛ در تهدیدات فناورانه، تعامل و تبادل داده، قابلیت فرماندهی و کنترل از راه دور وجود دارد، که در مقابل این قابلیتها آسیبهایی از قبیل نفوذ، دستکاری اطلاعات، دستکاری نرمافزاری و دسترسی به دادهها را میتوان در آن متصور شد، پس استفاده از فناوریهای نوین و هوشمندسازی شهری باید با دقت مدیران پدافند شهری و در نظر گرفتن تمامی الزامات و ملاحظات صورت بگیرد، یک شهر هوشمند را می‌توان به وسیله ویروس سایبری بمب باران کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کمک‌های اروپایی‌هایی‌ها را به خودشان برگردانید

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشوراظهار کرد: کمک‌های اروپایی ها به مردم سیل زده بسیار نا...

در فضای سایبری باید علایق حزبی را کنار بگذاریم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در کانال شخصی خود نوشت: خوب است از این اقدامات دشمن و...

ضرورت تقویت زیرساخت ها و پیش بینی جایگزین ها در پدافند غیرعامل

رئیس پدافند غیرعامل افزود: کنترل شبکه های اجتماعی در بحران ضروری است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news