اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
16 اردیبهشت 1398 16 اردیبهشت 1398
11:10 11:10

سفیر اتریش در ایران: همه با هم تحریم‌های ثانویه آمریکا را رد می‌کنیم

سفیر اتریس در ایران افزود:  مجموع شرکت‌های ایرانی و اتریشی با دید باز می‌توانند با هم همکاری خوبی داشته باشند و پروژه‌های بزرگی را اجرا کنند.

سفیر اتریش در ایران

به گزارش سلام نو، اشتفان شولتس در دیدار با هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس، گفت: شرایط ایران به ویژه بحث برجام را درک می‌کنیم و این حق را به ایران  می دهیم که انتقاد کاملا به حقی داشته باشد. حرکت امروز ما در استان فارس برای ایجاد گفت‌گو و بخشی از تلاش های اتریش برای ادامه برقراری برجام است .

وی با بیان اینکه این رفتار اتریش یک راهبرد دو بخشی به حساب می‌آید، افزود: ما در این سفارتخانه همراه با رایزن اقتصادی سفارت با آگاهی از شرایط موجود بین‌المللی ایران و سختی اجرای برخی زمینه‌های همکاری؛ به استانهای مختلف ایران سفر کرده حوزه های مشترک و مورد علاقه دو طرف را شناسایی می کنیم .

شولتس گفت: با این اقدام به دنبال مهیا کردن شرایط لازم برای گسترش روابط در ابعاد مختلف از جمله اقتصادی با ایران هستیم تا به محض ایجاد چارچوب جدید در ارتباط بین المللی برای ایران جنبه عملیاتی به همکاری ها داده شود .

بر اساس گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: اقتصاد اتریش بازار آزاد است و بیش از نیمی از درآمد اتریش از طریق صادرات و تعاملات خارجی تامین می شود و کشور اتریش بازیگر پویا در اقتصاد جهانی است .

وی ادامه داد: آنچه دنیا دارد در حال حاضر می‌بیند مقاومت بزرگ مردم ایران در مقاطع مختلف است که توانسته بحرانها را پشت سر بگذارد .

شولتس عنوان داشت: نکته مهم برای ما این است که همه با هم تحریم‌های ثانویه آمریکا را رد می‌کنیم و آن را قابل قبول نمی‌دانیم اما شرایط موجود بر جهان حاکم است و همه جهان در این شرایط قرار دارند .

وی تصریح کرد: ما در این سفارتخانه 9 حوزه مشخص همکاری راهبردی را با استانهای مختلف ایران مشخص کردیم و در حوزه راهبردهای بلندمدت برنامه ریزی کردیم که از جمله می‌توان به تامین مالی پروژه‌های نور و انرژی‌های تجدیدپذیر، خودروسازان، امداد و نجات شهری در زمان بحران اشاره کرد که برای هر کدام از اینها الگوهای همکاری تهیه شده که بخش خصوصی دو کشور می‌توانند وارد همکاری‌های جدی با هم شوند .

سفیر اتریش در ایران افزود: قبل از حضور در اتاق بازرگانی فارس با دیگر مسئولان شهر شیراز و استان فارس دیدار داشتیم و حوزه‌های مشترک گسترش تبادلات میان اتریش و استان فارس و شهر شیراز در ابعاد مختلف را مورد ارزیابی قرار دادیم .

شولتس اظهارداشت: طبق بررسی های اولیه ما در فارس در سه حوزه عمده برای مشارکت دو طرف کشور اتریش و استان فارس وجود دارد که از طریق آموزش و تقویت ظرفیت های دو طرف می‌توان از آن استفاده کرد و می‌تواند گام بلندی برای توسعه همکاری ها باشد که البته این حوزه ها مشمول تحریم‌ها نیست .

وی با بیان اینکه کشور اتریش هم اکنون دو پروژه بزرگ را در شیراز در حال اجرا دارد، گفت: نخستین پروژه تصفیه خانه بزرگ شهر شیراز است که به زودی فاز دوم آن به بهره‌برداری می‌رسد و پروژه دوم ساخت بیمارستان نسل 5 و فوق پیشرفته است که با همکاری دو طرفه احداث می‌شود .

شولتس بیان کرد: از زمینه‌های دیگری که کشور اتریش و استان فارس می توانند با همدیگر پروژه های قابل توجه اجرا کنند، پروژه حمل و نقل شهری و مورد علاقه هر دو طرف است.

وی با بیان اینکه در بحث کشاورزی و آبیاری هم زمینه خوبی برای همکاری دو طرف فارس و کشور اتریش وجود دارد، عنوان کرد: مجموع شرکت‌های ایرانی و اتریشی با دید باز می‌توانند با هم همکاری خوبی داشته باشند و پروژه‌های بزرگی را اجرا کنند.

سفیر اتریش در ایران با اشاره به کنسل شدن پرواز مستقیم اتریش به شیراز، گفت: بخش سیاست و دیپلماسی اتریش دارد تمام تلاشش را برای برقراری پرواز این کشور به ایران و شهرهای ایران می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news