اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
16 اردیبهشت 1398 16 اردیبهشت 1398
20:00 20:00

اعلام امادگی مجلسی ها برای همکاری با دولت

 رییس کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: مجلس آماده است تا هرگونه اختیاری را که برای حل مشکلات مردم لازم است به دولت بدهد.

به گزارش سلام نو، غلامرضا تاجگردون از نشست امروز این کمیسیون با وزیر و معاونین صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: نمایندگان در این نشست سوالات خود را طرح کردند، اما در جلسه امروز فرصت نشد در خصوص رونق تولید و برنامه های سال جدید بحث و گفت‌وگو شود.
وی ادامه داد: نمایندگان بیشتر مسائل کنونی را مورد بررسی قرار دادند، آنها دغدغه های مردم در خصوص خودرو، قیمت کالاهای اساسی و اتفاقاتی که در سال جاری رخ می دهد را مطرح کردند.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: پاسخ وزیر به دغدغه های نمایندگان قانع کننده نبود، البته دولت واقعا مشکل دارد و مسائل بیرونی به دولت فشار می آورد، اما به نظر بنده نمی توان یک وزیر را به تنهایی مقصر قلمداد کرد، بلکه باید مجموعه ای از فعالیت های بین دستگاه صورت گیرد تا مشکلات بر طرف شود و در واقع دستگاه های ستادی اصلی خیلی عملکرد مناسبی ندارند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: کاملا مشخص است برنامه های دستگاه های اصلی اقتصادی، مشکلات پیش روی کشور را به درستی پوشش نمی دهد، در این راستا باید وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بتوانند با ایجاد هماهنگی مسائل را رفع کنند اما چنین هماهنگی بین دستگاه های اصلی صورت نمی گیرد.
تاجگردون در ادامه با تاکید براینکه با سوال از یک وزیر، پاسخ مناسب دریافت نمی شود، گفت: در جلسه غیرعلنی امروز صبح مجلس مباحث تا حدودی پیگیری شد البته باید وزیر اقتصاد نیز در جلسه حضور پیدا می کرد تا از برنامه آنها نیز مطلع می شدیم.
این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دستگاه های اقتصادی، گفت: متاسفانه عدم حساسیت به تورم، به عادت در بین دستگاه های اجرایی تبدیل شده و برای آنها آسان است که نرخ تورم افزایش پیدا کند این در حالی است که هر چه این نرخ بالا برود جامعه شکننده تر می شود.
وی افزود: این حساسیت باید توسط مجلس به دولت القا شود چرا که نمایندگان از درون جامعه و مردم اطلاعات بیشتری دارند و می دانیم مردم تحت فشار هستند، در همین راستا مجلس آمادگی همکاری با دولت را دارد تا هر اختیاری که نیاز دارد به صورت قانون داده شود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: امسال، سال سختی است و مشکلات زیادی از جمله تورم، تحریم و فشارهای دیگر داریم که در سال جاری مضاعف می شود اما هماهنگی درون دولت یکی از راه کارهای اساسی برای رفع مشکلات است، از سوی دیگر امیدواریم در نشست بعدی کمیسیون به صورت ویژه برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه رونق تولید مورد بررسی قرار گیرد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

جزئیات حواشی سخنرانی ظریف در مجلس + فیلم

وزیر خارجه در جلسه علنی امروز مجلس در رابطه با مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی ب...

کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگانی که آن را نمی‌خواهند!

سوال مهم از بزرگان و مدیران مجلس این است که چهره فرهنگی و اجتماعی این چنین در مجلس کم...

تنش در صحن علنی مجلس/ وزیرخارجه: از مهمان نوازی شما تشکر می‌کنم + فیلم

محمدجواد ظریف وزیر خارجه که امروز در صحن علنی مجلس حضور داشت با برخورد تند برخی نماین...

سیاست خارجی حوزه دعوای جناحی نیست/ برجام سند افتخار ایران است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: امروز مهم‌تر از هر چیزی انسجام درونی است، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news