اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
17 اردیبهشت 1398 17 اردیبهشت 1398
19:10 19:10

سردار وحیدی: همه تحرکات دشمن را رصد می کنیم

 وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلحاظهار کرد : نیروهای مسلح آمریکا کمی عاقل تر از ساکنان کاخ سفیدند.

سردار وحیدی: نیروهای مسلح آمریکا کمی عاقل تر از ساکنان کاخ سفیدند

به گزارش سلام نو، سردار سرتیپ پاسدار «احمد وحیدی» درخصوص تهدیدات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از نظر نظامی در آمادگی کامل هستند و می توانند به خوبی از کشور دفاع کنند.
وی تصریح کرد: نیروهای ایران همه تحرکات دشمن را رصد می کنند و به صورت کامل برای هر پیشامدی آماده شده اند. وزیر پیشین دفاع تاکید کرد: نظامیان آمریکا می دانند که هر اقدام آنان علیه ایران با پاسخ بسیار محکم و فراموش نشدنی جمهوری اسلامی ایران رو به رو می شود.
سردار وحیدی یادآور شد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای رویارویی با هر تهدیدی استوار و محکم آماده هستند و می توانند با هر پیش آمد غیر منتظره ای رویارو شوند.

مشاور امنیت ملی آمریکا اخیرا ایران را تهدید کرد که ایالات متحده یک نیروی تهاجمی برای خاورمیانه و به منظور ارسال پیام واضح به ایران اعزام کرده که هر گونه حمله به منافع ایالات متحده یا متحدانش را با ' نیروی ضربتی' مواجه می کند.
جان بولتون با بیان این که امریکا این تصمیم را در پی برخی نشانه ها، تحرکات و هشدارها گرفته است، اظهارداشت: ما در پی جنگ با ایران نیستیم اما کاملا آماده ایم تا هر گونه حمله ازسوی عوامل ایران بویژه سپاه پاسداران یا دیگر نیروهای نظامی وابسته به ایران را پاسخ دهیم.
بولتون اعلام کرد که آمریکا گروه تهاجمی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به همراه یک نیروی ضربت از هواپیماهای بمب افکن را به منطقه فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعزام می کند.
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واکنش به بیانیه بولتون درباره اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه گفت: بولتون فاقد فهم نظامی و امنیتی است و اظهارات وی بیشتر جنبه خودنمایی دارد.
«کیوان خسروی» در واکنش به بیانیه بولتون در خصوص اعزام ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن به منطقه با هدف اعلام پیام به ایران اظهارداشت: براساس رصد دقیق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن 21 روز قبل وارد دریای مدیترانه شده است و بیانیه بولتون استفاده ناشیانه از یک رویداد سوخته برای جنگ روانی است.
خسروی به ناکامی های مستمر ارتش آمریکا در مواجهه با بحران های منطقه ای اشاره و خاطرنشان کرد: بعید است فرماندهان و بدنه ارتش آمریکا تمایلی به آزمودن توانمندی های اثبات شده نیروهای مسلح ایران داشته باشند./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

خزانه‌داری آمریکا ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران را تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی را تهدید کرد که اگر  ارائه خ...

وزارت خارجه دستگیری یک دانشمند ایرانی در آمریکا را پیگیری کند

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در تذکری به وزارت خارجه خواست تا  دستگیری   دانشمند ایرانی...

جمالی: جمهوری اسلامی با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی یک چالش جدید برای آمریکا ایجاد کرد

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی‌ها چندین بار پ...

ظریف: جایی در دنیا سراغ نداریم که حضور آمریکا ثبات‌بخش بوده است

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ایالات متحده آمریکا  هرکجا که حضور پیدا کرده باشند باع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news