اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
18 اردیبهشت 1398 18 اردیبهشت 1398
08:00 08:00

به هم زدن برجام سبب احیای قطعنامه های شورای امنیت در حوزه هسته‌ای می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس افزود:  خروج از برجام بحث جناحی و دولتی مطرح نیست بلکه موارد این چنینی را معمولا شورای عالی امنیت ملی تصمیم می‌گیرد و مقام معظم رهبری روی آن نظر می‌دهند.

هیچ کسی موافق به هم خوردن برجام و خروج از آن نیست/ تصمیم‌گیری درباره هرگونه اقدام متقابل، حاکمیتی است

به گزارش سلام نو، مرتضی صفاری نطنزی در پاسخ به این سوال که در سالروز خروج آمریکا از برجام چگونه می‌توانیم اقدامی انجام دهیم، گفت: باید ببینیم چه ابزارهایی در دست داریم به نظر من براساس ارزیابی‌هایی که در مجامع کارشناسی در رابطه با برجام صورت می‌گیرد، هیچ کس موافق به هم خوردن برجام و خروج از آن نیست.

وی تاکید کرد: خروج از برجام یا به هم زدن برجام، سبب می‌شود که آمریکایی‌ها بهانه جدیدی را به دست بگیرند و با این کار فرصتی را به آمریکایی‌ها می‌دهیم که این مطلب را به شورای امنیت بکشانند و دوباره قطعنامه‌های سابق شورای امنیت را به خصوص در حوزه هسته‌ای احیا کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس اظهار کرد: با این کار ابزار و امکاناتشان برای فشار به ایران بیشتر می‌شود و به نظر من این موضوع بسیار روشن است که کارشناسان هم به آن اذعان دارند.

وی ادامه داد: ما اگر بخواهیم کاری کنیم باید در قالب برجام و محتویات آن در چارچوب مواردی که خود آ‌مریکایی‌ها هم به نحوی بهانه به دست ما داده‌اند به خصوص در رابطه با تولید اورانیوم غنی شده و اینکه الان جلوی فروش آن را گرفته‌اند، مقداری در این زمینه فعال شویم. چون که ما خلافی نکردیم بلکه آنها نمی‌گذارند. در موارد این چنینی که خیلی نقض برجام تلقی نمی‌شود، می‌توان اقدام کرد.

صفاری نطنزی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید اقدام متقابل که از سمت دولت عنوان می‌شود آیا تصمیمی در حوزه خود دولت بوده یا در سطح بالاتر قرار دارد و تصمیمی حاکمیتی است، گفت: تصمیمی حاکمیتی است. در رابطه با موضوع هسته‌ای بحث جناحی و دولتی مطرح نیست بلکه موارد این چنینی را معمولا شورای عالی امنیت ملی تصمیم می‌گیرد و مقام معظم رهبری روی آن نظر می‌دهند و درباره آن تصمیم می‌گیرند./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

کدام نهاد دسترسی به اینترنت را محدود کرده؟

یک مسئول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته محدودیت دسترسی به اینترنت مصوب ...

روحانی: برجام فقط یک کار پرافتخار ما بوده +فیلم

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: همه کار ما برجام نبوده است، بلکه برجام فقط یکی از ک...

تغییر دکترین هسته‌ای ایران به چه معنا است؟

تغییر دکترین یعنی اقدامات اساسی در راستای تغییر چهارچوب حاکم بر فعالیت هسته‌ای ایران ...

اورانیوم پیدا شده در ایران ربطی به برجام ندارد!

در پی ادعای پیدا شدن ذرات اورانیوم در محلی در ایران، نماینده دائمی روسیه در سازمان‌ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news