اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
18 اردیبهشت 1398 18 اردیبهشت 1398
14:30 14:30

هشدار سفارت ایران در تایلند به ایرانی‌ها

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک درپی دریافت شکایت های بسیار از سوی ایرانیانی که متحمل خسارت مالی سنگین بابت کلاهبرداری های اینترنتی در تایلند شدند این هشدار را صادر کرده است.

به گزارش سلام نو،  سفارت ایران در بانکوک به فعالیت شرکت های جعلی که در برخی از وبسایت‌ ها معرفی شده و در زمینه ‌های مختلف به خصوص در حوزه کاغذ فعال هستند اشاره کرده و به شرکت‌ها و بازرگانان ایرانی توصیه کرده است که احتیاط بیشتری را همراه با رعایت موارد امنیتی رایج در امور تجارت بین المللی بکار ببندند.
سفارت ایران از تجار ایرانی خواسته پیش از هرگونه مراوده بازرگانی با شرکت‌های تایلندی، ابتدا طی تماس با این سفارت، نسبت به اصالت شرکت مورد نظر و متعاقب آن اعتبار سنجی آن اقدام کنند.
همچنین توصیه شده قبل از حصول اطمینان لازم نسبت به اعتبار شرکت طرف معامله، از واریز هرگونه وجه تحت هر عنوان به حساب های اعلام شده طرف ‌مقابل خودداری شود و در صورت اعلام طرف مقابل مبنی بر تغییر شماره حساب بانکی خود، سریعا مراتب را به صورت تلفنی با شرکت مورد نظر و یا این سفارت در میان بگذارند و پس از کسب اطمینان از صحت تعلق حساب جدید به طرف مقابل اقدام کنند.
همچنین از بازرگانان ایرانی خواسته شده، واریز هرگونه وجه به حساب‌های بانکی داخل تایلند که توسط شرکت های فعال در خارج از تایلند ارائه می‌ گردد نیز بررسی شود و پس از حصول اطمینان اقدام لازم صورت پذیرد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک با هدف صیانت از حقوق هموطنان و به منظور پیشگیری از وقوع کلاهبرداری اینترنتی دو خط 006623900871 و 006623900868را برای ارایه اطلاعات و پاسخگویی به تجار در نظر گرفته است که کارمندان بخش اقتصادی سفارت از این طریق مشاوره لازم را به اتباع ایرانی ارایه می کنند./ایرنااخبار مرتبط

icon news

آزادی ۱۶ تبعه ایرانی از زندان‌های تایلند و آذربایجان

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان از آزادی 16...

لغو استرداد دختر پناهجوی عربستانی از تایلند

تایلند، استرداد دختر پناهجوی عربستانی را که به دلیل نداشتن روادید برای ورود به این...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news