اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
18 اردیبهشت 1398 18 اردیبهشت 1398
19:20 19:20

بیانیه نیروهای مسلح از تصمیم دولت در خصوص کاهش تعهدات برجامی

ستاد کل نیرو‌های مسلح از اقدام دولت جمهوری اسلامی در کاهش دادن به تعهدات هسته‌ای خود در برجام حمایت کرد.

حمایت نیروهای مسلح از تصمیم دولت در خصوص کاهش تعهدات برجامی

به گزارش سلام نو،  ستاد کل نیرو‌های مسلح در بیانیه‌ای از اقدام دولت جمهوری اسلامی در کاهش دادن به تعهدات هسته‌ای خود در قالب توافق‌نامه برجام قاطعانه حمایت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

پس از سال‌ها مذاکره و گفت‌وگو میان جمهوری اسلامی ایران و طرف‌های غربی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در 23 تیرماه 94 به امضای جمهوری اسلامی ایران و شش قدرت جهانی (چین، فرانسه، روسیه، انگلیس، آمریکا و آلمان) رسید و بر اساس آن طرف‌های جمهوری اسلامی ایران متعهد شدند که ضمن برداشتن همه قطعنامه‌های ظالمانه سازمان ملل علیه ایران، تمامی تحریم‌های هسته‌ای را لغو کنند.

طی سال‌های گذشته از اجرای برجام، جمهوری اسلامی همواره نشان داده است به همه تعهدات خود پایبند بوده که نتایج بازرسی‌ها و تهدیدها و تایید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر فعالیت‌های صلح‌آمیز جمهوری اسلامی گواهی بر این ادعاست؛ اما در طرف مقابل، دونالد ترامپ رئیس جمهور بی خرد ایالات متحده آمریکا سال گذشته و درست در چنین روزی (18 اردیبهشت 97) در اقدام یکجانبه و برخلاف تمام تعهدات بین‌المللی از برجام خارج و تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد. پس از آن اتحادیه اروپا و اتلاف وقت برای جلوگیری از خروج از برجام، وعده داد که به تعهدات برجامی خود متعهد می‌ماند در قالب ساز و کار جدید مالی با جمهوری اسلامی ایران به همکاری‌های اقتصادی و مبادلات تجاری ادامه خواهد داد، لیکن اکنون و پس از یک سال از آن وعده‌ها عملا از سوی طرف‌های اروپایی اقدام موثری صورت نگرفته و این حقیقت بارها در بیان مسئولان کشور تکرار شده است.

این در حالی است که نظام حاکم بر ایالات متحده آمریکا که سال‌هاست رو به زوال است در سالگرد خروج از برجام و در اقدامی نابخردانه، تحریم‌های دیگری به تحریم‌های گذشته خود علیه ایران افزوده است. در چنین شرایطی جمهوری اسلامی ایران در تصمیمی بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت «کاهش تعهدات هسته‌ای» خود در چارچوب برجام را عملیاتی کرده و مصمم است با اقتدار کامل و برای حراست از حقوق حقه ملت ایران اقدامات مقتضی در این زمینه را انجام دهد.

ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت و پشتیبانی از این تصمیم، به ملت شریف و انقلابی ایران اطمینان می‌دهد که با تکیه بر اقتدار نظام و توان داخلی، تقویت و استحکام درونی قدرت و توجه بیش از پیش به اقتصاد مقاومتی از این گردنه سخت نیز عبور خواهیم کرد و بار دیگر دشمن را در دستیابی به اهداف ظالمانه ناکام خواهیم ساخت.

در پایان، ضمن تأکید بر حفظ هوشیاری آحاد جامعه در مقابل عملیات روانی دشمن، ما آمادگی کامل و مقتدرانه نیروهای مسلح برای حفاظت از از کیان جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده و به دشمنان هشدار می‌دهیم هرگونه تحرک احتمالی آن‌ها با پاسخ پشیمان‌کننده ملت و فرزندان انقلابی آن‌ها در نیروهای مسلح مواجه خواهد شد./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

تاکید روحانی بر قرار گرفتن دولت و مجلس در کنار یکدیگر

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز 30 بهمن در جلسه هیئت دولت بر نقش مهم و اس...

کرملین: اروپا روی حفظ برجام تمرکز کند

وزارت خارجه روسیه از اروپا روی حفظ برجام تمرکز کرده و مکانیسم حل اختلاف را کنار بگذار...

کنایه برجامی قالیباف به احمدی‌نژاد!

محمدباقر قالیباف نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع با اعلام اینکه امروز خطرناک تراز تحری...

صفری: دولت برای رفع مشکل نیازمندان چاره‌جویی کند

صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در پرداخت کمک هزینه معیشت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news