اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
20 اردیبهشت 1398 20 اردیبهشت 1398
14:12 14:12

حاج‌علی‌اکبری: عصبانیت‌ها نشان دهنده صحت اقدام ایران در مقابل بدعهدی هاست

 خطیب نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه  اروپایی‌ها در آزمونی بزرگ هستند، افزود: ترامپ، این دیو اربده‌کش را از صحنه خارج می‌کنیم.

حاج‌علی‌اکبری: اروپایی‌ها در آزمونی بزرگ هستند/ ترامپ، این دیو اربده‌کش را از صحنه خارج می‌کنیم

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: در خطبه شعبانیه اشاره شده که مومنان شایسته است در ماه رمضان سطح تقوای خود را افزایش دهند.

وی تاکید کرد: مساله روز ما اقدامی است که شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت و رئیس جمهور هم نوشت و اعلام کرد. این کار در مقابل بدعهدی های رژیم آمریکا و در مقابله با ضعف دولت‌های اروپایی بوده که اقدامی حقوقی و مبتنی بر برجام طبق بند ۲۶ و ۳۶ این توافق‌نامه است. اقدامی که می‌توانست سال گذشته بعد از خروج امریکا از برجام صورت بگیرد ولی با تاخیر و حوصله ورزی انجام شد هرچند که اقدامی اولیه است اما گامی برای منافع ملی ماست.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: امیدوار هستیم این گام‌های تعریف شده که دارای زمان‌بندی است، با همین ادبیات و قدرت برداشته شود و از این اقدام مناسب تشکر و حمایت می‌کنیم و یقین داریم گشایش‌هایی در پی خواهد داشت. سازمان‌های بین‌المللی در معرض یک امتحان بزرگ هستند. واکنش‌های آنان غیر متعارف است که در برابر یک اقدام قانونی اینطور واکنش‌های عصبی دیده می‌شود.

حاج‌علی‌اکبری افزود: این عصبانیت‌ها نشان دهنده صحت اقدام است و باید این راه به لطف الهی ادامه یابد. از ایران یک صدا شنیده می‌شود و امروز در این اجتماع نماز جمعه، ملت از این تصمیم دفاع و راهپیمایی می‌کنند و علیه دشمنان شعار می‌دهند. واقعیت آرایش جنگی دشمن در برابر جمهوری اسلامی در عرصه‌های اطلاعاتی و فرهنگی و اقتصادی و سیاسی است. البته در عرصه نظامی نیست چون عرضه‌ای در آن بخش ندارند. حواس مردم و نیروهای مسلح ما هم جمع است.

وی خاطرنشان کرد: هدف آنان جنگی روانی برای رخنه در بین منافع ملی ماست و می‌خواهند بگوید و القا کنند وضعیت مردم ما بحرانی است. اگر هم اینطور باشد ما در شرایطی مثل جنگ احزاب قرار داریم. شرایطی دشوار اما امید بخش، شرایطی که آغاز ناامیدی جبهه کفر و ظهور فتوحات بزرگ را نشان می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: در جریان جنگ احزاب طراحی مشترک مشرکین و یهودیان یک اعتلاف سیاسی و اقتصادی و نظامی را ترتیب  داد و راهبرد آنان ارعاب و کرکری خوانی و اربده کشی و هراس افکنی بود و با استفاده از اهرم محاصره و فشار اقتصادی عمل کردند و در این میان فعالیت جریان نفاق بیشتر آسیب می‌زد. کار خیلی سخت شد و مومنان در معرض یک امتحان بزرگ قرار گرفتند. جریان نفاق در جامعه تزریق بزرگ نمایی دشمن را داشت و منافقان خطاب به مردم می‌گفتند اینجا دیگر جای زندگی نیست.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: مومنان با تاسی از پیامبر(ص) وقتی حضور دشمن را دیدند حضور یافتند و این حضور  جز تقویت ایمان دستاورد دیگری نداشت. نماینده کفر وارد میدان شد و نماینده جریان ایمان یعنی امام علی(ع) به میدان رفت و شد آنچه که شد. امروز ملت مومن ما به نیابت از جریان ناب مومنان در این میدان وجود دارند و امریکا و رژیم صهیونیستی به فضل الهی و به یاری حق و به نصرت الهی و با وحدت و مقاومت مردم گردن این قلدرهای زمان خواهند شکست و کمر آنان به خاک خواهد نشست.

وی ابراز داشت: مردم عزیز ما در ادامه راه عزت خود به پیامبر اعظم(ص)‌ و امام علی(ع) اقتدا می‌کنند و این دیو اربده کش و رئیس‌جمهور کم خرد امریکا و همراهان کم خردشان را با تدبیر از صحنه خارج خواهند کرد. یک نگاه به میدان روشن می‌کند که از جبهه استکبار  رفتارهای غیرطبیعی بروز می‌کند اما امروز این خیلی روشن تر است و این نشان دهنده به گل نشستن کشتی تدبیر دشمنان است. رفتارهای نپخته و مضحک واحمقانه سران جهانی مخصوصا رئیس‌جمهور امریکا در این روزها اعتبار امریکا را تا حد زیادی کاهش داده است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

دولت روحانی؛‌ از برجام‌سازی تا بورس بازی

 به نظر می‌رسد بورس برای دولت در حال تبدیل شدن به نوشدارویی است که هم علاج پیامدهای ا...

ظریف در جواب هوک:‌ برجام به شما ربطی ندارد

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در جواب مقاله برایان هوک که نوشته بود باید تحریم تس...

روحانی و نخست وزیر مالزی درباره برجام مذاکره کردند

حسن روحانی رئیس جمهورایران و محیی الدین یاسین نخست وزیر مالزی در گفت و گویی تاکید کرد...

نامه ظریف نشان دهنده حقانیت ایران در پایبندی به برجام است

فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نامه محمدجواد ظ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news