اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398
29 آبان 1397
12:05

نتانیاهو: پوتین نمی تواند ایران را از سوریه بیرون کند

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: روسیه از قدرت کافی برای بیرون کردن ایران از سوریه برخوردار نیست.
سخنان تحریک آمیز نتانیاهو برای شوراندن روسیه علیه ایران

به گزارش سلام نو و به نقل از هاآرتص، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست کمیته دفاع و روابط خارجی کنیست گفت: روسیه به‌ تنهایی، از نفوذ کافی، برای آنکه جمهوری اسلامی از سوریه خارج کند، برخوردار نیست.

وی در ادامه مدعی شد: از زمانی‌ که هواپیمای روسی در جریان حملات اسرائیل به سوریه سقوط کرد، انتقال و ارسال سلاح برای حزب‌الله لبنان در سوریه، به‌ طور چشمگیری کاهش یافته‌ است.

روزنامه هاآرتص گزارش داده کسانی که در نشست کنیست بوده‌اند به نقل از نتانیاهو گفته‌اند برای آنکه ایران از سوریه خارج شود باید کشور دیگری -به جز روسیه- نیز دست به کار شود.

شبکه خبری آی۲۴ اسرائیل نیز به نقل از نتانیاهو سخنان مشابهی را بازتاب داده‌ است. اما در این گزارش‌ها نام کشور یا کشورهای خاصی به میان نیامده‌ است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روابط کشورش با روسیه را نیز «خوب» توصیف کرده و گفت: گفتگوی نیم‌ ساعته فوق‌العاده‌ای با پوتین داشتم.

هاآرتص به نقل از یکی از تحلیلگران اسرائیلی می‌گوید دیدار پوتین و نتانیاهو در پاریس «شتاب‌زده» بود و آی۲۴ نیز به نقل از سخنگوی کاخ کرملین می‌گوید «گفتگوی کوتاهی» بین پوتین و نتانیاهو صورت گرفته‌ است.

اخبار مرتبط

رایزنی تلفنی پمپئو و نتانیاهو

وزیر خارجه امریکا با  نتانیاهو تلفنی گفت و گو کرد.

درخواست ضد ایرانی نتانیاهو از اعراب

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از کشورهای جهان خواست تا با آمریکا در مقابله با ایران همراه ...

چرا اسرائیل به سرعت آتش بس را پذیرفت؟

سفیر سابق ایران در لبنان اظهار کرد: در وضعیت کنونی هم که کمتر از ۴۸ ساعت درگیری‌ها اد...

دیدگاه خود را بنویسید