اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
20 اردیبهشت 1398 20 اردیبهشت 1398
00:14 00:14

وجود دشمن در پشت کلیپ‌های مدارس را باور کنیم؟

وزیر آموزش و پرورش از به یقین رسیدن خود در رابطه با کلیپ های مربوط به ساسی مانکن و پشت پرده هایش گفت !

در پی تشکیل گروهی ویژه برای ردزنی کلیپ‌های پخش شده از مدارس، حالا وزیر آموزش و پرورش پا را فراتر گذارده و تأکید دارد پخش این کلیپ‌ها اتفاقی نیست!

به گزارش سلام نو، سید محمد بطحایی که دو روز پیش در جلسه شورای عالی نماز در واکنش به پخش کلیپ‌هایی در مدارس از مأمور کردن سه نفر برای بررسی ریشه‌ای این ماجرا خبر داده بود، حالا به یقین رسیده که «انگیزه‌های سیاسی پشت این ماجرا وجود دارد» و «دشمنان» پشت ماجرا هستند!

اظهار نظری که در تشریح آن گفته: «شواهدی وجود دارد که این کلیپ‌ها ساختگی است. البته بازرسی و حراست وزارت آموزش و پرورش به همراه تعدادی از صاحبنظران فضای مجازی در حال بررسی موضوع هستند. یقین دارم انگیزه‌های سیاسی پشت این ماجرا وجود دارد و دشمنان می‌خواهند اعتماد خانواده‌ها به مدارس را کمرنگ کنند و از سرمایه اجتماعی آموزش و‌پرورش در جامعه بکاهند.»

توضیحاتی که در ادامه به مواردی مانند تأکید رهبر انقلاب به تلاش دشمنان برای تغییر هویت نسل جدید و حضور انبوه شرکت کنندگان در مسابقات حفظ قرآن در آموزش و پرورش اشاره شده تا شرایط برای این نتیجه گیری آقای وزیر فراهم شود که همه چیز زیر سر دشمنان است؛ نتیجه گیری که البته با تأکید وی بر اغراض سیاسی در پشت پرده ماجرا همخوانی چندانی ندارد.

چرا آموزش و پرورش چند تن را مامور بررسی کلیپ‌های مدارس کرده؟!

این در حالی است که طی روز‌های اخیر و با داغ شدن موضوع این کلیپ‌ها در مدارس، شاهد انواع و اقسام موضع گیری‌ها در این خصوص هستیم تا جایی که برخی بر این باورند که گرایش دانش آموزان به این قسم آهنگ‌ها نه ناشی از برنامه ریزی، که برعکس، نتیجه فقدان برنامه ریزی در این امور در کشور است که موجب شده این گرایش در جامعه شکل گیرد و به واسطه دانش آموزان در مدارس نیز بروز و نمود بیابد.

رویکردی که در آن تأکید شده آموزش و پرورش عامل شکل گیری این وضع نیست و مدارس تنها محل بروز این گرایش‌های شکل گرفته در جامعه هستند. موضع گیری‌ که ظاهرا وزیر آموزش و پرورش با آن از اساس مخالفند تا جایی که تأکید می‌کنند کلیپ‌های یاد شده ساختگی و از سر دشمنی هستند؛ تأکیدی که بر اساس آن می‌شود نتیجه گرفت در جامعه هیچ کسی آن آهنگ کذایی را گوش نمی‌دهد!

ادعایی به غایت عجیب که بیان آن از زبان وزیر، بر تعجب آور بودن آن می‌افزاید. رویکردی تازه نسبت به حاشیه‌های شکل گرفته در زیر مجموعه آموزش و پرورش که باید امیدوار باشیم به دیگر موارد سرایت داده نشود، وگرنه بعید نیست انتشار اخبار تنبیه‌های بدنی در مدارس که گاه همراه با فیلم و عکس هم هست، به دشمنان و انگیزه‌های سیاسی در پشت پرده نسبت داده شده و مسئولیت همه امور از شانه وزارت آموزش و پرورش ساقط شود.

راهکاری که ظاهرا بطحایی بی علاقه به استفاده از آن برای خلاصی از مسائل و مشکلاتی که یکباره سر بر می‌آورند و به شدت مورد توجه افکار عمومی قرار می‌گیرند، نیست و شاید از همین رو باشد که پخش کلیپ‌ها را دستمایه تشکیل گروه مأمورانی برای بررسی ماجرا کرده و پیرو آن پای دشمنان و سیاست‌های پشت پرده را به ماجرا باز می‌کند و از حراست و بازرسی می‌خواهد به قید فوریت این مسأله را بررسی کنند؛ تدابیری ویژه که هرگز برای هیچ اتفاقی در آموزش و پرورش به کار گرفته نشده حتی زمانی که خبر تعرض به دانش آموزان در برخی مدارس منتشر شده!

تدبیری ویژه که بعید نیست در آینده به واکنش روتین آموزش و پرورش به همه حوادث جنجالی در زیرمجموعه اش تبدیل شود تا هرچه بدی رخ دهد، کار دشمنان باشد و هرچه خوبی (مانند شرکت انبوه دانش آموزان و معلمان در مسابقات حفظ قرآن کریم) باشد، ماحصل تلاش وزیر و همکاران معرفی شود!/

اخبار مرتبط

icon news

دلیل استعفای وزیر آموزش و پرورش چیست: نوبخت یا انتخابات مجلس؟

خبر استعفای محمد بطحایی در حالی در فضای مجازی می‌چرخید که دلیل آن  عدم پرداخت مطالبات...

واکنش آیت‌الله مکارم به ترانه ساسی مانکن

یک مرجع تقلید گفت: اینکه سرودی سخیف در مدارس خوانده شود و همه با هم برقصند، مشخص می‌ش...

اردکانیان، بطحایی و حجتی در راه مجلس

وزرای نیرو، اموزش و پرورش و جهاد کشاورزی به کمیسیون های مجلس شورای اسلامی می روند.

منتجب‌نیا در گفت‌وگو با سلام نو: ارتباط رییس جمهور با مردم نباید محدود شود

بعد از هفت ماه و گذشت بیش از 200 روز از کناره‌گیری محمد باقر نوبخت دست آخر رییس دفتر ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news