اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
21 اردیبهشت 1398 21 اردیبهشت 1398
13:25 13:25

امضای قرارداد فضایی با آمریکا

لوکزامبورگ یک پیمان همکاری برای تجارت فضایی با آمریکا منعقد کرده است.

سیارک

به گزارش سلام نو، دولت کنونی آمریکا که سکان هدایتش در دست دونالد ترامپ است علاقه وافری به کشاندن تجارت به فضا دارد و به دنبال عقد قراردادهای همکاری با کشورهایی است که رویاهای مشترکی دارند.

ایالات متحده در همین راستا یک یادداشت تفاهم با لوکزامبورگ امضا کرده است تا همکاری بیشتری در زمینه اکتشافات فضایی، تحقیق و یک چارچوب مناسب برای تجارت فضایی داشته باشند.

"اتیان اشنایدر" معاون نخست وزیر لوکزامبورگ هنگام صحبت در مورد این پیمان، توضیحات چندانی نداد و تنها گفت که کشورش مشتاق است که استخراج سیارک‌ها را به واقعیت تبدیل کند و همکاری با ایالات متحده می‌تواند یک گام مهم برای استفاده از این منابع باشد.

اما وزارت بازرگانی ایالات متحده تا حدودی انتظارات را کاهش داد و گفت که این پیمان در نهایت به توسعه یک وسیله نقلیه برای انجام کارهای فضایی لوکزامبورگ منجر خواهد شد و یک معاهده رسمی نیست.

لوکزامبورگ به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا بدون همسایگان اروپایی خود نیز کارهای زیادی از دستش برمی‌آید. بنابراین تعجب برانگیز نخواهد بود اگر این پیمان همکاری منجر به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برای این کشور شود، حتی اگر چند سال طول بکشد تا نتایج آن را ببیند.

منابع زمین در پی استخراج بی‌رویه در حال اتمام است و از طرفی سیارک‌ها سرشار از عناصری هستند که به کار بشر امروز می‌آید. بنابراین فرستادن فضاپیما به سیارک‌های نزدیک و استخراج منابع آنها می‌تواند نیازهای بشر را رفع کند.

از همین رو کشورهای دارای فناوری فضایی به دنبال رسیدن به این هدف هستند و این پیمان همکاری بین آمریکا و لوکزامبورگ نیز در همین راستا امضا شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هکرهای به جان بزرگترین اپراتور مخابراتی آمریکا افتادند

 بزرگترین شرکت‌های مخابراتی فعال در  ایالات متحده آمریکا و جهان توسط هکرها هک شد.

برترین دانشگاه‌های فنی آمریکا را بهتر بشناسید

ایالات متحده امریکا 15 دانشگاه دارد که در زمینه های مهندسی جز برترین ها هستند.

یک کشف جدید درباره آسپرین

طبق توصیه‌های جدید، پزشکان باید در تجویز آسپرین به بیماران گزینشی عمل کرده و افراد را...

روند نابودی سیارک‌ها چگونه است؟

سیارک‌ها(Asteroids) اجسام کوچکی هستند که از سنگ یا فلز و سنگ و فلز ساخته شده‌اند. سیا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news