اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 03 خرداد 1398
21 اردیبهشت 1398
14:09

دستیابی جوانان ایرانی به دانش صلح آمیز هسته‌ای برای آمریکا غیرقابل باور و غیرقابل تحمل است

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: سو مدیریت در حوزه اقتصادی کشور   باعث گستاخی آمریکا و کشورهای اروپایی و خروج آمریکا از برجام شد.

مذاکره با آمریکا خیانت به کشور است

به گزارش سلام نو، محمدرضا پورابراهیمی صبح شنبه در کارگروه اشتغال شهرستان کرمان با اشاره به توطئه‌های دشمنان اظهار کرد: دشمنان به دنبال ایجاد نارضایتی بین مردم نسبت به نظام هستند.

وی اقدامات آمریکا علیه ایران را یادآور شد و افزود: اوج این اقدامات مربوط به زمان ورود به مذاکرات در حوزه هسته‌ای است.

پورابراهیمی با اشاره به دستیابی جوانان ایرانی به دانش صلح آمیز هسته‌ای تصریح کرد: این مساله به آمریکا غیرقابل باور و غیرقابل تحمل است.

نماینده مردم کرمان و راور با بیان اینکه ایران علیرغم ادبیات قلدرمابانه آمریکا وارد مذاکره شد، عنوان کرد: بر اساس مذاکرات صورت گرفته توافق شد که ایران در برابر رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا، محدودیت هسته‌ای داشته باشد.

وی گفت: همچنین مقرر شده بود که محدودیت‌های غیرقانونی اقتصادی علیه ایران رفع شود؛ اما مشاهده کردیم که هیچ یک از این مسائل محقق نشد و بعد از روی کار آمدن ترامپ، آمریکا از برجام خارج شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد اروپا در این زمینه گفت: کشورهای اروپایی هم در این خصوص به ایران کمکی نکردند و هیچ گونه مراودات بانکی شکل نگرفت.

وی همچنین از سو مدیریت در حوزه اقتصادی کشور انتقاد کرد و گفت: این مساله باعث گستاخی آمریکا و کشورهای اروپایی و خروج آمریکا از برجام شد.

پورابراهیمی گفت: چنانچه دولت از همان ابتدا و همزمان با برجام پایه‌های اقتصاد درونی کشور تقویت می‌کرد و در این زمینه توانمند می‌شدیم خود به خود بسیاری از فشارها رفع و شرایط جدیدی ایجاد می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا در شرایط کنونی خیانت به کشور و انقلاب است، ادامه داد: بالاتر از مذاکرات برجام که نداشتیم؛ اما نتیجه آن امروز برای همگان واضح و روشن است.

وی با اشاره به موضع اخیر شورای امنیت ملی و شخص رئیس جمهور در برابر آمریکا و برجام گفت: هر زمان از موضع قدرت برخورد کرده ایم برنده میدان بوده ایم.

پورابراهیمی ادامه داد: ادبیات کشورهای اروپایی در برابر موضع جدید جمهوری اسلامی تغییر کرده و اکنون درخواست مذاکره و همکاری دارند.

نماینده مردم کرمان و راور همدلی، وحدت و ایستادگی در مقابل دشمن را رمز موفقیت دانست و تاکید کرد: وادادگی در مقابل دشمن کشور را نابود می‌کند./ایسنا

اخبار مرتبط

دیدار مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان با عراقچی

در دیدار  مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان با عراقچی؛  بر پایان خویشتن‌داری ایران...

موسویان: ترامپ اشتباه کرد که برجام و میز مذاکره را ترک کرد

سید حسین موسویان افزود:  آمریکا نه تنها از برجام خارج شده بلکه سایر اعضای سازمان ملل ...

مشاور ظریف: هرگز نخواسته ایم عربستان را از معادلات منطقه حذف کنیم

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده است از موضعی بر...

نه جنگ می شود و نه مذاکره، ملت ما به مقاومت خود ادامه می دهد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: دولت باید در توزیع اعتبارات و تسهیلات به ویژه در ...

دیدگاه خود را بنویسید