اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398
21 اردیبهشت 1398
14:13

سفر پمپئو به بغداد پیام صلح برای ایران بهمراه داشت

مدیر سابق الجزیره افزود:  آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست.

به گزارش سلام نو، وی در صفحه توییتری خود نوشت: برخلاف آنچه رسانه ها درباره سفر «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا به بغداد منتشر کردند اما وی پیام صلح برای ایران بهمراه داشت.
ابوهلاله افزود: همه آنچه آمریکا می خواهد اضافه شدن یک الحاقیه به توافق هسته ای سابق و نه لغو آن است تا این توافق، توافق ترامپ و نه اوباما باشد. آمریکا به دنبال جنگ نیست و این نگاه به توییت های ترامپ بیشتر نزدیک است.
یاسر ابوهلاله اردنی در سال 2014 به عنوان مدیر شبکه الجزیره منصوب شد و تا دهم می 2018 ( 20 اردیبهشت 97) عهده دارد این مسئولیت بود. دوره ابوهلاله مصادف با بروز اختلافات گسترده کشورهای همسایه با قطر بود.
چهار کشور مصر، بحرین، امارات و عربستان به دنبال قطع ارتباط با قطر ١٣ شرط را برای عادی سازی روابط با این کشور پیشنهاد دادند که یکی از برجسته ترین این شروط تعطیلی شبکه الجزیره بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس ‌جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه گذشته در واکنش به اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای و بازگرداندن تحریم‌ها، دو گام نخست ایران شامل «توقف فروش اورانیوم غنی‌سازی شده و آب‌سنگین برای 60 روز» را به اعضای برجام اعلام کرد.
وی افزود: اگر اروپایی‌ها در این مدت به جبران بپردازند ما نیز به شرایط امروز برمی‌گردیم؛ در غیر این صورت، 2 اقدام دیگر را در پیش می‌گیریم.
این اولتیماتوم ایران به دیگر اعضای برجام، با دعوت سفیران کشورهای آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه به وزارت امور خارجه و تسلیم نامه رئیس‌جمهوری از سوی سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به آنها، صورت گرفت./ایرنااخبار مرتبط

نیازی نداریم برای ارتباط با ایران از کسی اجازه بگیریم

سفیر روسیه در تهران اظهار کرد: برای ارتباط گرفتن با ایران نیازی نداریم از آمریکا اجاز...

همکاری مشترک ایران و عراق برای ساخت فیلمی با محوریت داعش

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق از همکاری با ایران برای ساخت فیلمی با محوریت د...

معاون وزیر خارجه کویت : برای ایجاد صلح در منطقه هر اقدامی لازم باشد انجام می‌دهیم

معاون وزیر خارجه کویت اظهار کرد: تنش همچنان وجود دارد اما اظهارات دو طرف را مثبت می‌ب...

دادستان کل آمریکا: برای حفاظت از باور دیرینه خود که همانا قدرت اجرایی است تلاش می کنم

دادستان کل آمریکا افزود:  اگر شما ریاست جمهوری را نابود کنید و جایگاه آن را در کنگره ...

دیدگاه خود را بنویسید