اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
21 اردیبهشت 1398 21 اردیبهشت 1398
14:13 14:13

سفر پمپئو به بغداد پیام صلح برای ایران بهمراه داشت

مدیر سابق الجزیره افزود:  آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست.

به گزارش سلام نو، وی در صفحه توییتری خود نوشت: برخلاف آنچه رسانه ها درباره سفر «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا به بغداد منتشر کردند اما وی پیام صلح برای ایران بهمراه داشت.
ابوهلاله افزود: همه آنچه آمریکا می خواهد اضافه شدن یک الحاقیه به توافق هسته ای سابق و نه لغو آن است تا این توافق، توافق ترامپ و نه اوباما باشد. آمریکا به دنبال جنگ نیست و این نگاه به توییت های ترامپ بیشتر نزدیک است.
یاسر ابوهلاله اردنی در سال 2014 به عنوان مدیر شبکه الجزیره منصوب شد و تا دهم می 2018 ( 20 اردیبهشت 97) عهده دارد این مسئولیت بود. دوره ابوهلاله مصادف با بروز اختلافات گسترده کشورهای همسایه با قطر بود.
چهار کشور مصر، بحرین، امارات و عربستان به دنبال قطع ارتباط با قطر ١٣ شرط را برای عادی سازی روابط با این کشور پیشنهاد دادند که یکی از برجسته ترین این شروط تعطیلی شبکه الجزیره بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس ‌جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه گذشته در واکنش به اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای و بازگرداندن تحریم‌ها، دو گام نخست ایران شامل «توقف فروش اورانیوم غنی‌سازی شده و آب‌سنگین برای 60 روز» را به اعضای برجام اعلام کرد.
وی افزود: اگر اروپایی‌ها در این مدت به جبران بپردازند ما نیز به شرایط امروز برمی‌گردیم؛ در غیر این صورت، 2 اقدام دیگر را در پیش می‌گیریم.
این اولتیماتوم ایران به دیگر اعضای برجام، با دعوت سفیران کشورهای آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه به وزارت امور خارجه و تسلیم نامه رئیس‌جمهوری از سوی سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به آنها، صورت گرفت./ایرنااخبار مرتبط

icon news

عربستان آمادگی دیپلماتیک برای تعامل با ایران را دارد

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل متحد افزود: زمان آن فرا رسیده است که جنگ در یمن فر...

حمله ائتلاف در مرزهای سوریه و عراق/ 6 داعشی کشته شدند

 در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی تحت فرماندهی آمریکا در مرزهای عراق و سوری...

تحریم های جدید آمریکا علیه 5 فرد و 7 شرکت

  وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه  چند فرد ایرانی و چند شرکت ایرانی و چینی را تح...

فشار حداکثری ادامه می‌یابد تا ایران از جاه‌طلبی‌های اتمی و فعالیت‌های مخرب خود دست بردارد

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: یکی از بدترین اتفاقات در مذاکره با ایاران این است که به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news