اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 مرداد 1398
21 اردیبهشت 1398 21 اردیبهشت 1398
14:33 14:33

ترامپ می‌خواهد از وقوع هر نوع جنگ جدید در خاورمیانه اجتناب کند

نویسنده انگلیسی معتقد است:  سیاست احمقانه ترامپ علیه ایران، احتمال جنگ را افزایش می‌دهد.

سیاست احمقانه ترامپ علیه ایران، احتمال جنگ را افزایش می‌دهد

به گزارش سلام نو،‌ «سایمون تسدال» نویسنده انگلیسی در مصاحبه با روزنامه گاردین گفت که سیاست‌های احمقانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال ایران احتمال شروع جنگ را افزایش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: «این سیاست آمریکا که هدف تغییر نظام حاکم در ایران را دنبال می‌کند، هیچ گزینه‌ای برای حکام این کشورباقی نگذاشته است».

تسدال معتقد است که ترامپ می‌خواهد از وقوع هر نوع جنگ جدید در خاورمیانه اجتناب کند اما مهره‌های دولتش چون «مایک پمپئو» وزیر خارجه، «جان بولتون»  مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پنس» معاون وی از اعمال خود شرم ندارند و در حقیقت آنها هستند که سیاست خارجه آمریکا را اداره می‌کنند، حال آنکه ترامپ یا مشغول توئیت کردن است یا گلف بازی.

این نویسنده انگلیسی افزود: « این احتمال خیلی بعید است که آمریکایی‌ها برای ایران در صورت سقوط نظام این کشور طرح و برنامه‌ای داشته باشند چنانچه در عراق در سال ۲۰۰۳ نیز چنین شد».

وی گفت: «بولتون- طراح جنگ عراق باید با توجه به جنگ مصیبت‌باری که در عراق درگرفت،‌ در قبال ایران، مردم این کشور را در نظر بگیرد».

تسدال، افراد مذکور را به کوته‌بینی متهم کرده و به آنها نسبت به امیال و خواسته‌هایشان در نحوه برخورد با پرونده ایران هشدار داده است.

گفتنی است که طی روزهای گذشته تنش بین ایران و امریکا به دنبال تصمیم ترامپ برای اعمال تحریم‌های جدید بر تهران افزایش یافته است. همچنین ناوگروه‌های «آبراهام لینکن» و بمب‌افکن‌های نوع «بی ۵۲» به خاور میانه ارسال شده تا با آنچه خطرهای احتمالی ایران نامیده شده است، مقابله کنند.

ایران نیز در مقابل اعلام کرده است که برخی تعهدات برجامی‌اش را کاهش داده و در صورت عدم حمایت طرف‌های بین المللی از پیامدهای تحریم‌های آمریکا به غنی سازی اورانیوم به میزان ۲۰ درصد باز خواهد گشت.

رئیس‌جمهوری آمریکا سال گذشته در اقدامی غیرقانونی از برجام خارج شده و تحریم‌هایی را علیه ایران تحمیل کرد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

بروجردی خطاب به ترامپ : بقایای پهپاد ایران را نشان دهید

علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ...

کارگران ایرانی به کردستان عراق گسیل شدند

کارگران ایرانی برای کار به اربیل عراق رفته و در اتاق‌هایی با ابعاد 9 متر مربع و چهار ...

جلسه اضطراری لندن درباره نفت‌کش توقیف‌شده توسط ایران

 لندن نشست اضطراری با حضور ترزا می، نخست‌وزیر مستعفی انگلیس درباره نفت‌کش توقیف‌شده ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news