اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
22 اردیبهشت 1398 22 اردیبهشت 1398
16:10 16:10

واکنش تند یک نماینده مجلس به حضور برخی نمایندگان در ضیافت افطار سفارت بریتانیا

علیرضا سلیمی  اظهار کرد: اگر این آقایان توان مالی نداشته و نیاز به یک وعده غذای انگلیسی داشتند، می گفتند در مجلس برایشان صدقه جمع آوری کنیم.

حمله شدید یک نماینده به حاضرین افطار سفارت انگلیس/ دیگ پلوی این سفارت چه مصیبت هایی برای کشور داشت

به گزارش سلام نو، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: گفته می شود تعدادی از مسئولان دولتی در ضیافت افطار سفارت انگلیس شرکت کرده اند، واقعا جای سوال دارد اگر این آقایان توان مالی نداشته و نیاز به یک وعده غذای انگلیسی داشتند، می گفتند در مجلس برایشان صدقه جمع آوری کنیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: به یاد داریم دیگ پلوی سفارت انگلیس در عصر مشروطه چه مصیبت هایی را برای کشور به وجود آورد؛ برخی کت و شلوار و پیراهن یقه آخوندی می پوشند، اما فکرشان قجری است. آیا این افراد هدیه گرفته یا نگرفته اند؟ باید توضیح دهند که آیا مذاکره کرده یا نکرده اند؟ در این رابطه نیز باید توضیح بدهند.

وی ادامه داد: برخی با این تفکر می خواهند مشکلات کشور را حل کنند، آقایانی که از شفافیت دم می زنند، چرا شفاف نمی گویند در سفارت روباه پیر، بر سر سفره و خوان آنها نشستیم و نوشیدیم و ملت هم در این گرانی دست و پا می زنند.

سلیمی با بیان اینکه میزان مصرف برنج ۳ میلیون تن است، گفت: میزان تولید داخل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن است و حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن هم واردات داریم و به گونه ای ۸۰۰ هزار تن مازاد است. آقای وزیر جهاد کشاورزی؛ چرا مدیریت نمی کنید، چرا قیمت برنج به اینجا رسیده است؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی توزیع شده است، چه کسی این تصمیم را گرفته و چه کسانی پشت صحنه بودند؟ آیا ساده لوح بودند یا مسائل دیگری در جریان است؟، نیاز است قوه قضائیه ورود کند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ظریف با نص صریح سخنان رهبر انقلاب مخالفت کرده!

علیرضا سلیمی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امو...

رئیس جدید کمیسیون آموزش مجلس معرفی شد

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در آخرین سال کاری مجلس دهم شد.

بطحایی با لیست بلند بالایی از مشکلات روبرو بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود:  آقای بطحایی با لیست بلند بالایی...

دلیل استعفای بطحایی چه بود؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد استعفای وزیر اموزش و پرورش توضیحاتی ارائه دا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news