اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
22 اردیبهشت 1398 22 اردیبهشت 1398
17:40 17:40

خرازی: ترامپ خواستار نابودی برجام است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان اظهار کرد: استراتژی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا از یک‌طرف ایجاد اختلاف در اروپا و جلوگیری از انسجام آن و از طرف دیگر نابودی برجام است.

دیدار خرازی و وزیر خارجه سابق فرانسه

به گزارش سلام نو ، هروه دوشارت، وزیر امور خارجه اسبق فرانسه با سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان ملاقات کرد و در این ملاقات تحولات منطقه، روابط ایران و فرانسه و برجام مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

خرازی با اشاره به نقش آمریکا در ایجاد بحران و تنش در منطقه، اروپا و جهان اظهار کرد: استراتژی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا ازیک‌طرف ایجاد اختلاف در اروپا و جلوگیری از انسجام آن و از طرف دیگر نابودی برجام است.

وی افزود: ترامپ در سطح منطقه نیز ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی با هدف تکمیل اشغال فلسطین، سعی دارد با تحقیر برخی رژیم‌های وابسته عرب و گسترش ایران‌هراسی به اخاذی از آن‌ها اقدام کند.

دوشارت وزیر امور خارجه اسبق فرانسه نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت انسجام و استقلال اروپا گفت: استفاده از قدرت دلار به‌عنوان ابزار مجازات کشورهای دیگر غیرقابل‌قبول است.

وی افزود: ایران جایگاه بسیار مهمی در منطقه دارد و گفت‌وگو و تعمیق روابط فرانسه با ایران برای توسعه صلح و امنیت در منطقه حائز اهمیت است.

دوشارت درباره توافق هسته‌ای نیز اظهار داشت: توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ توافقی بین‌المللی است و همه باید در حفظ آن بکوشند.

در این ملاقات دکتر خرازی ضمن تشریح آخرین وضعیت برجام و ضرورت اجرای تعهدات اروپا به‌منظور حفظ آن اظهار داشت: واکنش اروپا در این زمینه نشان خواهد داد که اروپا تا چه حد در جهت استقلال خود گام بر خواهد داشت.

همچنین در این دیدار، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان درباره سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه ضمن تأکید بر نقش کشورمان در ایجاد ثبات در منطقه گفت: نفوذ ایران در کشورهای منطقه با زور اسلحه پدید نیامده است، بلکه حاصل نفوذ معنوی در قلب ملت‌هاست./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خرازی:تصمیم تهران در چارچوب حقی است که برجام برای ایران قائل شده است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ترامپ نشان داد که نه‌تنها برای امضای دولت قبلی آم...

تشریح دلایل تصمیم تعلیق برخی تعهدات برجامی ایران در فرانسه

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در مورد دلایل تصمیم تعلیق برخی تعهدات برجامی ا...

کمال خرازی از دلایل اقدامات جدید ایران سخن می‌گوید

کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در سفری به فرانسه و در نشستی با چهره...

کمال خرازی: رویکرد اروپا در قبال برجام، حساسیت‌ها را مضاعف کرده است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ملکرد سریع‌تر اروپا در اجرای اینستکس می‌تواند فضا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news