اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
22 اردیبهشت 1398 22 اردیبهشت 1398
18:05 18:05

کسادی بازار روزنامه ها در نبود کاغذ

رحمانیان معتقد است : ویژگی روزنامه این است که باید کاغذ باشد تا منتشر شود؛ کاغذ برای روزنامه مثل نفس است برای انسان. روزنامه بدون کاغذ موضوعیت ندارد مگر اینکه بخواهیم روزنامه دیجیتالی منتشر کنیم.

کاغذ

به گزارش سلام نو ، محسن رحمانیان، مدیرمسوول روزنامه شرق، درباره مشکلات تأمین کاغذ و کاهش تعداد صفحات چند روزنامه، از جمله روزنامه‌های دولتی اظهار می‌کند: این روزها برای رسانه‌های مکتوب روزهای بسیار پرالتهابی است و من فکر می‌کنم همین‌طور ریزش خواهیم داشت. شاید تعداد اندکی در حد یکی، دو روزنامه باشند که از قبل پیش‌بینی کرده، توانایی داشته و کاغذ خریده باشند اما بقیه رسانه‌های بخش خصوصی و دولتی با بحران کاغذ مواجه هستند.

رحمانیان معتقد است این وضعیت قابل دوام نیست و بیان می‌کند: نکته ماجرا این است که هیچکدام از مسوولان مربوطه به فکر این موضوع نیستند. ما با هر کدام صحبت می‌کنیم با ما همدردی می‌کنند اما بعد انگار نه خانی آمده و نه خانی رفته است. اگر روزی همه روزنامه‌ها تعطیل شوند تازه مسوولان متوجه خواهند شد، چرا و آن روز هم دیگر نمی‌توان کاری کرد و اثر منفی خود را خواهد گذاشت.

او در این زمینه می‌افزاید: همه تلاش ما بر این است که ولو یک روزنامه معمولی هم برای یک روز تعطیل نشود چرا که پالس مثبتی به سیاست وحشیانه ترامپ است. برای اینکه جلوی این پالس را بگیریم نباید اجازه بدهیم فعالیت هیچ رسانه‌ای به دلیل نداشتن کاغذ متوقف شود. تا به حال نتوانستیم این حرف را متوجه مسوولان مربوطه کنیم. کسی پیدا شود و حرف ما را ترجمه کند که روزنامه برای انتشارش به کاغذ احتیاج دارد.

به گزارش ایسنا، مشکلات تأمین کاغذ پس از روزنامه‌های خصوصی، حالا گریبان‌گیر روزنامه‌های دولتی نیز شده است. بر همین اساس دیروز ۲۱ اردیبهشت، تعداد صفحات روزنامه «ایران» با کاهش ۸ صفحه‌ای روبه‌رو بود و امروز نیز نوبت به روزنامه «همشهری» رسید تا از تعداد صفحات خود بکاهد. پیش از این روزنامه شرق هم از تعداد صفحات خود کم کرده بود. آرمان و دنیای اقتصاد دیگر روزنامه‌هایی هستند که تعداد صفحات خود را کاهش داده‌اند و مدیران برخی از روزنامه‌ها از جمله جهان صنعت از عدم انتشار سخن به میان بیاورند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

از مسئله اورژانسی ایران تا ضرر میلیاردی قطع اینترنت

روزنامه‌های صبح ایران امروز به مسائلی مثل آغاز اتصال اینترنت در کشور، خسارت یک‌و‌نیم ...

روزنامه‌ها سهمیه کاغذ گرفتند

سهمیه کاغذ روزنامه‌ها برای نوبت دوم سال ۹۸ توسط شرکت‌های وارد کننده کاغذ توزیع شد.

30 هزار تن کاغذ در راه ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ورود 30 هزار تن کاغذ به کشور در زوهای آینده خبر داد.

جهانگیری: از سیاست‌های دولت، تهیه کاغذ مشابه کالاهای اساسی است

معاون اول رئیس جمهور افزود:  عده‌ای با ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ وارد کردند، اما در جایی ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news