اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
23 اردیبهشت 1398 23 اردیبهشت 1398
14:29 14:29

مضرات استفاده از لیزر موهای زائد

 

استفاده از لیزر یکی از راه های حذف موهای زائد  می باشد اما این در حالی است استفاده از لیزر می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است سوزش پوست یکی از شایع ترین عوارض استفاده از لیزر می باشد هر چند این مهم در بسیاری از موارد پس از گذشت زمان از بین خواهد رفت.

ایجاد قرمزی بر روی پوست را می توان یکی دیگر از مضرات استفاده از لیزر دانست هر چند قرمزی نیز جزو مضرات کوتاه مدت استفاده از لیزر می باشد.

تغییر رنگدانه ها نیز می تواند یکی دیگر از مضرات استفاده از لیزر باشد چرا که در بسیاری از موارد پوست پس از استفاده از لیزر کمی تیره و یا روشن خواهد شد به گونه ای که این احتمال وجود دارد افرادی دارای پوست تیره هستند پس از استفاده از لیزر لکه های روشنی بر روی پوست آنها نمایان شود.

عوارض جانبی شدید

به طور کلی باید در نظر داشت که استفاده از لیزر تنها در برخی از موارد نادر می تواند عوارض جانبی شدیدی را به دنبال داشته باشد که البته این مهم بیشتر به دلیل استفاده نادرست از دستگاه های لیزر می باشد.

  • رشد موی بیشتر در منطقه درمان

  • تغییر در بافت کلی پوست

  • ایجاد زخم بر روی پوست

  • تاول زدن

  • پوسته پوسته شدن پوست

استفاده از لیزر در دوران بارداری

آنچه مسلم است استفاده از لیزر در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود هر چند در رابطه با این مهم تا به امروز تحقیقات علمی دقیقی صورت نگرفته است اما پزشکان انجام لیزر در دوران بارداری را به هیچ وجه توصیه نمی کنند.

در پایان باید خاطر نشان کرد که برخی از افراد استفاده از لیزر را در ابتلا به سرطان و یا ناباروری موثر می دانند اما این در حالی است که این موارد تا به امروز از نظر علمی تائید نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news