اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
23 اردیبهشت 1398 23 اردیبهشت 1398
16:47 16:47

بیوگرافی بهنام صفوی/همه میرن از زندگیه من اما محاله تو یک روز تنهام بذاری

بهنام صفوی در تیرماه سال ۱۳۶۲بدنیا آمد و از دوران کودکی، فراگیری موسیقی را با ساز پیانو به صورت خودآموز شروع کرد. وی پس از آن، سازهای کوبه ای را فراگرفت و موسیقی را به صورت جدی تر دنبال کرد.

قطعه زیبای تمنا

بهنام صفوی پس از فراگیری موسیقی و ورود به این حرفه، در سال ۸۵با اجرای قطعه ای تحت عنوان «تمنا» که موسیقی و اجرای خوبی داشت توانست به شهرت دست پیدا کند و او با این کار در میان مردم شناخته شود.

قطعه «تمنا» و موفقیت او در عرصه موسیقی باعث شد که بهنام صفوی برای ارائه نخستین آلبوم خود تحت عنوان «عشق من باش» در سال ۱۳۸۸اقدام کند و با ورود آلبوم «عشق من باش» در بازار موسیقی، توانست گام خوب و موفقیت آمیزی در سبک پاپ بردارد و بسیاری از افراد به صدا و آثار او علاقه مند و جزو طرفداران او شوند.

آلبوم موفق «عشق من باش»

آلبوم «عشق من باش» شروع موفقیت آمیزی برای فعالیت حرفه ای بهنام صفوی در عرصه موسیقی بود؛ به طوری که توانست کنسرت های متعددی را به صورت داخلی و خارجی برگزار کند و بیش از پیش مورد حمایت خانواده، دوستان و طرفداران خود قرار بگیرد.

خانواده بهنام صفوی

گفته می شود که پدر بهنام صفوی کارمند بازنشسته و مادرش نیز خانه دار است. او دو خواهر دارد و خودش تنها پسر خانواده است.

بهنام صفوی و همسرش با حضور در یکی از برنامه های شبکه سه که در سال های اخیر با اجرای سیدعلی ضیا روی آنتن می رفت از ازدواج خود خبر دادند و در مورد ازدواج گفت:

من برنامه ریزی و تصمیمی برای ازدواج نداشتم و همه چیز با خواست خدا پیش آمد و قسمت بود که ازدواج کنم، انتخاب خودم بود و خانواده عزیزم هم به انتخاب من احترام گذاشتند و من را حمایت کردند.

فکر می کنم یکی از اتفاقات مهم زندگی هر انسانی ازدواج است و هیچ ارتباطی هم به جلوگیری از پیشرفت کاری ندارد اتفاقاً خیلی از مواقع به پیشرفت و رشد انسان کمک می کند. ازدواج یک مرحله جدید در زندگی است و فکر می کنم می تواند به عنوان موتور محرک زندگی عمل کند.

بهنام صفوی از حمایت خانواده، همسر و طرفدارانش یاد می کرد و خدا را شکر می کرد که برای کسب کردن تجربه های تازه به او انرژی زیادی می دهند.

از نام های هنری بهنام صفوی تا مورد علاقه های او در موسیقی بی کلام

به بهنام صفوی نام های هنری مختلفی داده شد که از آن جمله می توان به پسر مودب موسیقی ایران، سلطان آرامش و... اشاره کرد و از ویژگی های اخلاقی بارز این هنرمند موسیقی پاپ کشور صبوری و لبخند او بود که از آن یاد می شود.

ونجلیز، یانی، ژان میشل ژار از جمله الگوهای موسیقی بی کلام بهنام صفوی بودند و همان طور که بیان کرده است در عرصه موسیقی با کلام هم تا جایی که توانسته سبک های خوب را گوش داده است.

بهنام صفوی به دلیل علاقه و استعدادی که در عرصه موسیقی پاپ داشت تمام فعالیت خود را به موسیقی اختصاص داد و همان طور که خودش بیان کرده است قبل از انتخاب موسیقی و خوانندگی به عنوان حرفه‌ اش، در سنین پایین هم درآمد داشته است؛ به طوری که در یک برهه زمانی به تدریس ۴۵۰نفر هنرجوی موسیقی می پرداخت.

خبرتلخ بیماری ، بدنیا آمدن فرزند و رفتن همیشگی بهنام صفوی

در میان فعالیت های موسیقی و محبوبیت بهنام صفوی بود که در سال ۱۳۹۲ در رسانه ها، خبر تلخ مبتلا شدن این هنرمند با اخلاق و بااستعداد به بیماری منتشر شد و با پیشرفت کردن این بیماری، وی در تیرماه سال ۱۳۹۴مجبور شد جراحی کند.

پس از بهبود وضعیت او، در سال  ۱۳۹۶ بیماری بهنام صفوی تشدید یافت و او برای درمان راهی آلمان شد و پروفسور مجید سمیعی این هنرمند محبوب کشور را عمل کرد.

در آذرماه ۱۳۹۶بود که بهنام صفوی از بدنیا آمدن پسرش سام خبر داد و این موضوع باعث خوشحالی مردم و طرفداران این هنرمند توانمند و با اخلاق شد.

بیماری بهنام صفوی در دی ماه ۱۳۹۷تشدید یافت؛ به طوری که او مجبور به بستری شدن در سی سی یو شد و سپس در شرایط عمومی خوبی قرار گرفت.

بهنام صفوی، پسر صبور و آرام موسیقی پاپ ایران سرانجام در بیست و سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸در جوانی در بیمارستان میلاد اصفهان چشم از جهان فرو بست.

روحش شاد و یادش گرامی

دیدگاه خود را بنویسید

icon news