اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
24 اردیبهشت 1398 24 اردیبهشت 1398
12:02 12:02

تأثیر مثبت یخ بر روی زیبایی و لطافت پوست

یخ یکی از مواردی است که در خانه افراد قابل یافت است و برای زیبایی و لطافت پوست می توان از آن استفاده کرد.

شاید برای برخی از افراد تعجب برانگیز است که یخ بتواند تأثیر مثبتی بر روی زیبایی و پوست افراد داشته باشد امّا باید گفت که استفاده از یخ باعث بیشتر شدن گردش خون می شود و در نتیجه پوست افراد شاداب می شود و با بهبود گردش خون، آبرسانی و غذارسانی هم به سلول های پوستی افزایش پیدا می کنند و در نتیجه پوست افراد زیبایی و لطافت خود را حفظ می کند.

یکی دیگر از فوایدی که یخ برای پوست افراد دارد این است که به دلیل افزایش گردش خون، باعث می شود که از علائم پیری در افراد و چروک های پوستی جلوگیری شود.

شاید موضوع دیگری که باعث متعجب شدن بسیاری از افراد شود این است که گفته می شود اگر قصد دارند از طریق یخ درمانی به زیبایی و لطافت پوست خود کمک کنند باید آبمیوه ها، آب سیب زمینی، گیاهان دارویی و... را به صورت یخ زده بر روی پوست خود استفاده کنند.

برخی از افراد دارای پوستی حساس و یا لکه دار هستند که به این افراد توصیه می شود از آب جعفری یا آب سیب زمینی بر روی پوست خود استفاده کنند؛ زیرا آب جعفری و آب سیب زمینی برای شادابی پوست بسیار مفید هستند و آب سیب زمینی دارای ویتامین سی است که این شادابی پوست را افزایش می دهد.

ماسک یخی عصاره گل بابونه یکی دیگر از مواردی است که افراد می توانند برای ازبین بردن جای جوش خود استفاده کنند.

ماسک یخی گلاب هم از دیگر موارد بسیار مفید است که استفاده مداوم آن باعث می شود پوست افراد شفاف شود.

افراد می توانند ماسک یخی آب خیار و لیموترش و آب را هم استفاده کنند؛ زیرا این ماسک برای همه پوست ها مفید است و برای این کار باید آب خیار، چند قطره آب لیمو ترش و آب را با یکدیگر مخلوط کنند و بر روی پوست خود قرار دهند.

نکته ای که افراد باید هنگام استفاده از ماسک یخی به آن دقت کنند این است که ماسک های یخی را برای مدت زمان زیادی بر روی پوست خود نگذارند و مدت زمان کمتر اما دفعات بیشتری از این ماسک های یخی استفاده کنند.

اخبار مرتبط

icon news

چگونه می توان از پوست، بهتر و سریعتر مراقبت کرد؟

ما چیزهایی در مورد چگونگی مراقبت از پوست خود می دانیم. اما با وجود گزینه های علمی مخت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news