اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
24 اردیبهشت 1398 24 اردیبهشت 1398
14:11 14:11

پارک جنگی کشپل

پارک جنگلی کشپل مازندران یکی از تفریحگاه های خانوادگی در شهرستان نور است.

گفتنی است جنگل کشپل از شش گونه پوشش گیاهی و جنگلی مانند توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی پوشانده شده به گونه ای که علاوه بر پوشش گیاهی زیبا و منحصر بفرد، رودخانه ها و چشمه های شفاف و زلال آن منظره بسیار زیبایی را در این جنگل خلق کرده و هر سال تعداد زیادی توریست و گردشگر برای تفریح و سرگرمی به این مکان سرازیر می شوند.

موقعیت جغرافیایی پارک جنگلی کشپل


پارک جنگلی کشپل در شهر چمستان در مسیر ییلاقی لاویج و در حد فاصله دوونیم کیلومتری از چمستان با موقعیت جغرافیایی از شمال به جاده نور ـ چمستان و از جنوب به کوه لاویج و آب گرم لاویج و شرق به جنگل های چمستان و از غرب به لاویج رود و شهرک صنعتی چمستان واقع شده ‌است.

مساحت پارک جنگلی کشپل


لازم به ذکر است مساحت پارک جنگلی کشپل ۷/۲۱ هکتار می‌باشد که در نوع خود یکی از بزرگترین پارک های جنگلی کشور محسوب می شود.


پارک جنگلی کشپل به لحاظ دارا بودن چشمه های آب فراوان حائز اهمیت بوده به گونه ای که در مجموع در محدوده ی تفرجگاه کشپل ده چشمه با دبی متوسط 3 تا 5/0 لیتر در ثانیه شناسایی شده اند ضمن این که رودخانه لاویج رود نیز از کنار این پارک زیبا عبور می نماید.


امکانات موجود در پارک جنگلی کشپل

به طور کلی باید درنظر داشت که پارک جنگلی کشپل از آلاچیق، رستوران، قهوه خانه سنتی، فروشگاه مواد غذایی، چشمه های آب معدنی، راه پلکانی برای پیاده روی به عرصه ی بالادست، تاسیسات روشنایی،  سکو برای استقرار چادر، نمازخانه، سرویس بهداشتی، تلفن عمومی، محیط بازی کودکان و غیره برخوردار می باشد که این خود باعث افزایش رفاه برای گردشگران می باشد.


سوغات جنگل کشپل

باید در نظر داشت که به دلیل وجود گل ها و گیاهان فراوان و خوشبو زنبورهای فراوانی این محل را برای گرده افشانی انتخاب کرده اند و همین امر موجب تولید عسل معروف لاویج در این منطقه شده است از این رو شما می توانید با سوغات بردن این عسل خوش طعم تا مدت ها شیرینی سفر را در ذهنتان ماندگار کنید.آدرس پارک جنگلی کشپل


پارک جنگلی کشپل در مازندران، چمستان مسیر ییلاقی لاویج و در ۲/۵ کیلومتری چمستان واقع شده ، این پارک جنگلی در ابتدای جاده آسفالته لاویج در محور چمستان به آمل می باشد.

در پایان توصیه می شود اگر می خواهید تعطیلات آرام و رویایی داشته باشید  می تواند به این پارک جنگلی سفر کنید اما توصیه می شود لباس مناسب برای سفر به این پارک جنگلی به همراه داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news