اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
24 اردیبهشت 1398 24 اردیبهشت 1398
16:20 16:20

برخی از اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر به نظر رسیدن خانم ها می شود

 

آرایش کردن به روش صحیح یکی از موارد مهم در زیبایی خانم ها است که باید به دقت به آن توجه کنند؛ زیرا در صورت توجه نکردن به روش صحیح در آرایش کردن ممکن است از زیبایی خود بکاهند و حتی باعث شوند که سن آن ها بیشتر و چهره آن ها پیرتر به نظر برسد.

برخی از خانم ها در آرایش لب، چشم، مژه، گونه و یا حتی استفاده از کانسیلر و کرم پودرهای خود دقت نمی کنند و حجم استفاده آن ها از لوازم آرایش برای هریک از این موارد به میزان زیاد است که این موضوع باعث می شود که آن ها طبیعی بودن چهره خود را ازدست بدهند و چهره ای مصنوعی داشته باشند.

در این مطلب قصد داریم به برخی از اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر به نظر رسیدن خانم ها می شود اشاره کنیم...

انتخاب رژ لب های تیره به جای رژ لب های روشن

یکی از اشتباهات رایج که برخی از خانم ها به ویژه خانم های جوان هنگام آرایش کردن انجام می دهند و این موضوع باعث می شود که سن آن ها بیشتر به نظر بیاید و پیرتر نشان داده شوند انتخاب رژ لب است.

هنگامی که آن ها از رژ لب های بسیار تیره تر استفاده می کنند این موضوع باعث پیرتر به نظر رسیدن آن ها می شود.

پس هنگامی که رژ لب انتخاب می کنید سعی کنید متناسب با سن شما و یا حتی از رنگ های روشن تر استفاده کنید که باعث نشود سن شما را بیشتر و شما را پیرتر نشان دهد.

ریمل زدن زیاد به مژه های پایین چشم

برخی از افراد عادت دارند که به مژه های پایین چشم خود ریمل بزنند. این افراد باید توجه کنند که حجم این ریمل به مقدار زیاد نباشد؛ زیرا باعث می شود که سن آن ها بیشتر و چهره آن ها پیرتر به نظر بیاید.

استفاده زیاد از کانسیلر و کرم پودر

برخی از افراد عادت دارند که از کانسیلرها وکرم پودرهای زیادی استفاده کنند و این حجم از این مواد آرایشی بر روی پوست صورت آن ها باعث می شود که اگر جوان هستند بیشتر از سن خود نشان داده شوند و حتی پیرتر هم به نظر برسند.

استفاده کردن زیاد از خط چشم برای خط مژه پایین چشم

افرادی که از خط چشم زیاد برای خط مژه پایین استفاده می کنند باید توجه کنند که این اشتباه آرایشی باعث می شود که سن آن ها بیشتر و چهره آن ها پیرتر به نظر برسد.

به طور زیاد برجسته کردن ابروها با رنگ تیره

افرادی هستند که به ابروهای پهن آن هم از نوع تیره علاقه بسیاری دارند که این افراد اگر ابروهای خود را به طور زیاد با رنگ تیره برجسته کنند باعث می شوند که سن آن ها بیشتر و چهره آن ها پیرتر به نظر برسد.

استفاده نادرست از سایه چشم تیره

برخی از افراد به استفاده از سایه چشم تیره علاقه دارند اما از سایه چشم تیره به روش درستاستفاده نمی کنند و حجم این سایه چشم به حدی زیاد است که باعث تیره شدن چشم ها، بیشتر شدن سن آن ها و پیرتر به نظر رسیدن چهره آن ها می شود.

کشیدن خط لب پررنگ و محو نکردن آن

برخی از افراد عادت دارند قبل از استفاده از رژ لب، بر روی لب های خود از خط لب استفاده کنند. برخی از افراد عادت دارند که خط لب های خود را به صورت پهن بر روی لب های خود بکِشند و این خط لب را محو نکنند که این موضوع باعث می شود سن آن ها بیشتر و چهره آن ها پیرتر به نظر برسد.

اخبار مرتبط

icon news

سبک زندگی ، مد و زیبایی

 اهمیتی ندارد که شما چه شیوه زندگی داشته باشید، آنچه مهم است این است که این شیوه زندگ...

برخی از ترفندها برای ماندگاری آرایش و جلوگیری از ماسیده شدن

ماندگاری آرایش و جلوگیری از ماسیده شدن آن، یکی از نکات مهم برای خانم ها است. ترفندهای...

ترفندهای آرایشی برای افرادی که زمان کافی برای آرایش ندارند

برخی اوقات افراد بنا به دلایل مختلف زمان کافی برای انجام آرایش ندارد که این خود می تو...

هایلایتر چیست؟

هایلایتر یکی از وسایل آرایشی پرکاربرد و پرطرفدار این روزهاست که استفاده از آن صرفا مح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news