اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
24 اردیبهشت 1398 24 اردیبهشت 1398
17:00 17:00

استغفای مقام ارشد کنترل سلاح در وزارت خارجه آمریکا

  مقام‌  ارشد کنترل سلاح در وزارت امور خارجه آمریکا پس از یک سال خدمت استعفا داد.

وزارت خارجه آمریکا

به گزارش سلام نو، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، وزارت امور خارجه آمریکا به توضیحی درباره استعفای "ایلم پوبلته"، دستیار وزیر خارجه در امور کنترل سلاح اشاره نکرده است.

استعفای وی که در هفته‌های آتی اجرایی می‌شود، باعث می‌شود تا خلائی در یکی از پست‌های مهم وزارت خارجه آمریکا ایجاد شود و دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با تهدیدها و چالش‌های جدید به ویژه مرتبط با کنترل سلاح روبرو شود.

افراد آگاه گفته‌اند که دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل سلاح در جریان فعالیتش در این سمت با رئیسش آندره‌آ تامسون، معاون وزیر خارجه آمریکا درگیری داشته است که این عدم توافق بر سر گزارش وزارت خارجه درباره تطابق بین‌المللی با سوابق کنترل سلاح به وجود آمده است.

یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت: تنش بر سر گزارش انطباقی جدی است و دفتر تامسون حالا به دنبال این است تا در سریع‌ترین زمان ممکن این گزارش مشخص شود.

پوبلته که دیدگاه‌هایش درباره کنترل سلاح بیشتر با جان بولتون، وزیر خارجه تطابق دارد تا تامسون، پیش‌تر هم به عنوان رئیس دفتر کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان فعالیت داشت./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news