اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
25 اردیبهشت 1398
10:00

نامه حناچی به وزیر اقتصاد

مدیرعامل مترو گفت:  شهردار تهران به وزیر اقتصاد برای ترخیص قطعات باقی‌ مانده مترو در گمرک نامه ای نوشته است.

حناچی شهردار تهران

به گزارش سلام نو، علی امام با اعلام خبر ارسال نامه حناچی، شهردار تهران به دژپسند، وزیر اقتصاد ، گفت‌: همان طور که می‌دانید تعدادی از قطعات واگن‌های متروی تهران در گمرک مانده است و چندی پیش با مساعدت  گمرک ۸۵ درصد از این تجهیزات ترخیص شد و اما در حال‌ حاضر ۱۵ درصد باقی‌ مانده این تجهیزات همچنان در گمرک است.

وی ضمن تشکر از همراهی گمرک، خاطر نشان کرد: گمرک همواره به شهرداری تهران در خصوص ترخیص قطعات مترو کمک‌های شایانی کرده است و این بار نیز از آنها می‌خواهیم که نسبت به ترخیص قطعات واگن های مترو اقدام کنند.

امام در ادامه اظهاراتش در تشریح نامه حناچی به وزیر اقتصاد، اظهار کرد:  شهردار تهران در این نامه از وزیر اقتصاد درخواست کرده‌اند که با توجه به این که مترو یک وسیله حمل و نقل عمومی محسوب می‌شود دستورات لازم را برای ترخیص قطعات باقی‌ مانده بدهند که دژپسند نیز با نظر مساعد دستور پیگیری دادند و ما نیز در حال‌ پیگیری ترخیص قطعات باقی‌ مانده  هستیم.

مدیرعامل مترو در بخش پایانی از صحبت‌های خود و در واکنش به مصاحبه اخیر یکی از مدیران گمرک مبنی بر این که شهرداری به تعهدات قبلی خود در ترخیص کالاها  عمل نکرده است، در این باره توضیح داد: شهرداری بدهی‌های زیادی دارد، اما در صدد پرداخت آنها هستیم. از سوی دیگر مترو یک وسیله حمل و نقل عمومی است و استفاده کنند اصلی آن مردم هستند و امیدواریم که با همراهی گمرک که همیشه به شهرداری لطف داشته است، بتوانیم این قطعات را ترخیص کنیم./ایسنا

اخبار مرتبط

خوشحالی شهردار تهران از حضور پروانه ها در شهر

شهردار تهران اظهار کرد:سال‌ها بود که پروانه‌ها به شهرمان نیامده بودند و این در حالی ا...

حضور شهردار تهران برای نمایش تئاتر «مردی در آینه»

روابط عمومی نمایش «مردی در آینه» روز یکشنبه اعلام کرد، تالار وحدت میزبان پیروز حناچی ...

حقوق شهردار تهران چقدر است؟

  بهاره آروین، رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران از انتشار حقوق دریافتی مدیران شهردار...

آیا فاصله شمال و جنوب تهران کاهش خواهد یافت؟

شیب در تهران کنتور می‌اندازد، هرچه بالاتر، گران تر و هرچه پایین تر، نه که ارزان تر ام...

دیدگاه خود را بنویسید