اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
12:07 12:07

آشنایی با خواص دمنوش به لیمو

 

به لیمو یکی از انواع گیاهان دارویی است که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد.

گفتنی است در ابتدا بسیاری از مردم  از به لیمو تنها به عنوان یک افزودنی غذایی و طعم دهنده در تهیه مرغ و ماهی، سالاد، سس گوجه فرنگی، مربا، و نوشیدنی های مختلف استفاده می کردند اما این در حالی است که امروزه بسیاری از افراد از دمنوش به لیمو استفاده می کنند.

آشنایی با خواص به لیمو

به طور حتم یکی از مهم ترین خواص استفاده از دمنوش کاهش وزن می باشد به گونه ای که بسیاری از کارشناسان تغذیه استفاده روزانه دو الی یک فنجان دمنوش به لیمو را توصیه می کنند.

باید در نظر داشت که اثرات متابولیکی چای به لیمو می تواند منجر به افزایش چربی سوزی در بدن شود به گونه ای که پس از مصرف کوتاه مدت این دمنوش به راحتی می توان کاهش وزن را احساس کرد.

یکی دیگر از خواص استفاده از دمنوش به لیمو تقویت عضلات می باشد تا جایی که حتی در برخی از موارد از این دمنوش به عنوان یکی از مکمل های ورزشی نیز استفاده می کنند، چرا که آنتی اکسیدان بالای موجود در این دمنوش می تواند باعث کاهش آسیب های بالقوه به ماهیچه ها در طول تمرین  شود به گونه ای که این مهم منجر به افزایش استقامت بدن نیز خواهد شد.

باید در نظر داشت که مصرف دمنوش به لیمو می تواند منجر به کاهش التهابات شود و یا اینکه ازآسیب و یا تخریب مفاصل و مشکلات حرکتی جلوگیری کند از این رو دمنوش به لیمو برای افراد مسن بسیار توصیه می شود.

به طور حتم افزایش ایمنی یکی دیگر از خواص مصرف دمنوش به لیمو می باشد چرا مصرف این دمنوش سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد

کمک به هضم غذا و یا درمان سوءهاضمه می تواند یکی دیگر از خواص درمانی دمنوش به لیمو باشد چرا که این دمنوش دارای خواص ضد اسپاسمیک است که می تواند از بروز دل درد و نفخ معده جلوگیری کند.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که مصرف دمنوش به لیمو می تواند به تنظیم اشتها نیز کمک کند.

کاهش تب را می توان یکی دیگر از خواص چای به لیمو دانست چرا که مصرف به لیمو می تواند به افزایش تعریق بدن کمک کند

درمان اضطراب و استرس را می توان یکی دیگر از خواص استفاده از دمنوش به لیمو دانست چرا که بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که دمنوش به لیمو یک نوشیدنی آرامش بخش می باشد.

درمان بیماری های دستگاه های تنفسی را می توان یکی دیگر از خواص استفاده از دمنوش به لیمو باشد چرا که این نوشیدنی دارای خاصیت خلط آوری است. به عبارت ساده تر با مصرف این دمنوش می توان به راحتی باکتری های موجود در ناحیه گلو را از بین برد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که مصرف به لیمو می تواند در درمان بیماری های کلیوی و همچنین برخی از حساسیت های پوستی نیز موثر باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news