اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
13:11 13:11

درمان ورم پا با استفاده از گیاهان دارویی

با استفاده از گیاهان دارویی می توان به راحتی ورم پا را درمان کرد و گردش خون را درناحیه پا افزایش داد.

گفتنی است برای درمان ورم پا با از طریق مصرف گیاهان دارویی می توان آنها را به صورت تنتوره، دم کرده یا خیسانده استفاده کرد.
بدیهی است جعفری یکی از گیاهانی است که می توان با مصرف آن به راحتی ورم پا را درمان کرد چرا که این گیاه ادرارآور حاوی ماده معدنی، ویتامین و کلروفیل می باشد که برای سلامت بدن مفید است.

لازم به ذکر است جعفری را می توان به همراه غذا یا همراه با سالاد مصرف کرد.

یکی دیگر از گیاهان دارویی مفید برای درمان ورم پا قاصدک است که  از احتباس آب جلوگیری می کند.

باید در نظر داشت با استفاده از قاصدک می توان آب اضافه بدن را دفع کرد به گونه ای که در کوتاه ترین زمان ممکن ورم پا از بین می رود برای دستیابی به نتیجه مطلوب می توان این گل را به صورت دم کرده مصرف کرد.
ژینکو یکی دیگر از گیاهان دارویی مناسب برای درمان ورم پا است چرا که مصرف ژینکو می تواند باعث  بهبود بخشیدن به گردش خون شود و همچنین میزان احتباس آب را در پاها را نیز کاهش دهد.

لازم به ذکر است اگر دچار مشکلات مرتبط با گردش خون هستید قبل از مصرف این گیاه با متخصص گیاهان مشورت کنید. این گیاه برای رفع مشکل گردش خون در پا بسیار سودمند است.

همان گونه که می دانیم نعناع نیز در درمان ورم پا موثر است از این رو می توان با قرار دادن پا در آب نعناع، خستگی و ورم پا را به راحتی از بین برد.

جالب است بدانیم برای استفاده از این روش باید دو تشت یکی حاوی آب گرم و کمی روغن نعناع و دیگری آب سرد حاوی روغن نعناع آماده کرد و بعد در ابتدا پا را در تشت آب سرد و پس از یک دقیقه پا را در آب گرم قرار داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news