اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
12:10 12:10

بسیاری از دانش آموزان، مشتریان ثابت قلیان‌سراها هستند

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات افزود:  اگر به موقع برای استعمال مواد دخانی توسط دانش آموزان در کنار سایر مواد مخدر مانند گل یا حشیش چاره‌ای نیاندیشیم، متأسفانه عواقب آن گریبانگیر همه خواهد شد.

استعمال قلیان در بین دانش‌آموزان قابل کتمان نیست

به گزارش سلام نو،  دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران  با اشاره به آمارهای منتشر شده از سوی برخی مراکز نسبت به وضعیت استعمال مواد دخانی توسط دانش‌آموزان تاکید کرد: شاید برخی معتقد باشند که این آمارها درست نیست یا اغراق است، ولی استعمال انواع مواد دخانی بخصوص قلیان در گروه سنی دانش آموزان را نمی‌توان کتمان کرد چراکه بسیاری از دانش آموزان، مشتریان ثابت قلیان‌سراها هستند.

محمدرضا مسجدی همچنین با اشاره به اینکه دغدغه اصلی سیستم آموزشی و حتی خانواده‌ها رسیدن دانش آموز به مدارج علمی است، گفت: اگر به موقع برای استعمال مواد دخانی توسط دانش آموزان در کنار سایر مواد مخدر مانند گل یا حشیش چاره‌ای نیاندیشیم، متأسفانه عواقب آن گریبانگیر همه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید در سیستم آموزشی تغییر ایجاد کرد تا از توان خود دانش آموزان جهت عبور از بحران‌های پیش رو در کنار مربیان مربوطه استفاده شود، ادامه داد: پرورش دانش آموزان در اولویت است. دانش آموز وقتی در بستری مناسب اولویتش پرورش ذهن و جسمش باشد رسیدن به مدارج علمی به خودی خود میسر خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح «پاد» در مدارس سراسر ورامین تاکید کرد: این طرح که همان پیشگیری از استعمال دخانیات در بین دانش آموزان است در این شهرستان در حال اجراست که تا کنون بالای ۵ هزار پادیار جهت آموزش همسال به همسال تربیت شده اند.

مسجدی در خاتمه گفت: به جای پاک کردن صورت مسئله و عدم شفافیت در ارائه آمار برخی معضلات اجتماعی بهتر است برای برون رفت از آن چاره‌ای بیاندیشیم و درب مدارس را به سوی کارشناسان مربوطه باز بگذاریم تا شاید با همکاری‌های بین بخشی بتوان آینده بهتری برای فرزندان ایران زمین رقم زد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

علت افزایش آمار مصرف مواد مخدر در سن دانش‌آموزی مربوط به بیرون مدرسه است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در واکنش به خبر توزیع مواد مخدر در یکی از مدارس منطقه...

۲۵ درصد از دانش‌آموزان ایرانی چربی خون دارد

معاون کل وزارت بهداشت افزود : از هر ۱۰ نوجوان یکی چاق است، یکی اضافه وزن دارد و یکی ه...

خبرخوب برای دانش اموزان

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت:دانش‌آموزان دیگر می‌توانند کتاب سر ...

ضرورت آموزش دانش اموزان در خصوص چهارشنبه‌سوری توسط معلمان

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مملمان باید دانش اموزان را از اسیب های احتمالی چهارشنبه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news