اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
12:39 12:39

روش های از بین بردن پف زیر چشم‌

متاسفانه برخی از افراد بنا به دلایل مختلف مبتلا به پف در زیر چشم ها می شوند که برای از بین بردن آن از روش های درمانی سخت وگزاف استفاده می کنند اما این در حالی است که می توان با استفاده از روش های خانگی به راحتی پف چشم را درمان کرد.

گفتنی است یکی از راهکارهای موثر برای درمان پف چشم خنک کردن چشم‌ها می باشد چرا که با استفاده از این روش می توان التهاب زیر چشم را برطرف کرد از این رو برای استفاده از این روش می توان از برش‌های خیار استفاده کرد تا در فاصله زمانی کوتاه تأثیر خنکی آن را بر روی چشم‌ها متوجه شوید.

بدیهی است یکی از مهم ترین دلایل ایجاد التهاب در زیر چشم کم آبی احتباس آب و مایعات در بدن می باشد از این رو اگر فرد شب  با گریه بخوابد و یا غذای شور مصرف کرده باشد صبح که از خواب بر می‌خیزید با ورم چشم زیر چشم مواجه می شود.

بسیاری از متخصصان بر این باور هستند که نمک موجود در اشک و یا غذا باعث کشیده شدن آب به سمت صورت شده و در نتیجه آب در زیر چشم‌ها جمع می‌شود از این رو  برای دفع نمک باید به مقدار زیاد آب نوشید تا از این طریق هم  ورم زیر چشم‌ها از بین برود و هم اینکه نمک اضافی از بدن دفع شود.

از سوی دیگر باید یادآور شد که کاهش مصرف نسکافه، قهوه و سایر نوشیدنی‌هایی که باعث دهیدراتاسیون بدن می‌شون نیز می تواند باعث درمان التهاب زیر چشم شود.

یکی دیگر از روش های درمان خانگی التهاب زیر چشم استفاده از یک الی دو عدد چای کیسه‌ای است که از قبل در یخچال یا فریزر خنک شده باشد‌ هر چند در این مجال باید یادآور شد که برای دستیابی به نتیجه مطلوب می توان از چای‌های آرام بخش مانند بابونه و نعناع استفاده کرد تا هم زمان از اثرات آروماتراپی این گیاهان دارویی نیز بهره برد.

استفاده از ۲ عدد قاشق فلزی که از شب قبل در داخل فریزر قرار داده شده نیز می تواند یکی دیگر از روش های درمان التهاب زیر چشم باشد برای استفاده از این روش باید قاشق های یخ زده را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر چشم‌ها قرار داد تا در کوتاه ترین زمان ممکن التهاب چشم ها از بین برود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news