اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
14:20 14:20

توضیحات تکان دهنده خبرنگار یمنی از شکنجه هایش در امارات

 یکی از روزنامه نگاران یمنی که قبلا در امارات مشغول به کار بود، از شکنجه و مشکلات خود با دستگاه های امنیتی امارات پرده برداشت.

شکنجه خبرنگار یمنی برای اعتراف‌گیری در امارات+عکس

به گزارش سلام نو،دستگاه های امنیتی امارات با نقض همه ارزش ها و موازین، برای وادار کردن این خبرنگار یمنی به نام " عیدروس عبد الوارث " به دادن اطلاعاتی که اساسا در اختیارش نبوده و برای اقرار به اتهامات بی پایه و اساس، او را نه تنها مورد شکنجه قرار دادند بلکه همسر و دخترش را نیز بازداشت کردند.

این روزنامه افزود: امارات که وزارتی را به عنوان "وزارت سعادت و خوشبختی" برای خوشبخت و سعادتمند کردن مردم و افراد مقیم این کشور ایجاد کرده است، به دیدگاه های مخالف اجازه ظهور نمی دهد و اگر کسی هم دیدگاه مخالفی بیان کند، سرنوشتش سرکوب و ارعاب خواهد بود.

به نوشته الشرق، همه کسانی که در سرزمین "سعادت و خوشبختی" زندگی می کنند، نباید دیدگاهی مخالف با حاکمان آنجا بیان کنند، زیرا به سرنوشت عبدالوارث روبرو خواهند شد.

این خبرنگار یمنی دو سال و نیم در زندانهای ابوظبی مورد شکنجه هدفمند قرار گرفت.

این خبرنگار که در خانه اش بدون حکم قضایی بازداشت و به یک مرکز امنیتی برده شد و مورد شکنجه روحی و روانی متعدد قرار گرفت، گفت: یک افسر امنیتی اماراتی به من نزدیک شد و در گوش من گفت که "با تو یکی از اعضای خانواده ات را بازداشت کرده ایم". وقتی از او سوال کردم که چه کسی را بازداشت کرده اید، گفت که همسرت را همان روز با خودت بازداشت کردیم اما جدا از تو نگهداری می شود.

این خبرنگار افزود: افسران اماراتی از این شیوه غیراخلاقی برای فشار به کسانی که فکر می کنند، نظرات مخالف با مسئولان دارند، استفاده می کنند.

عبدالوارث گفت: بعد از گذشت مدتی، افسر دیگری وارد سلولم شد و به افسر اولی گفت که علاوه بر همسرم، دخترم را نیز همان روز بازداشت کرده اند.

به گفته این خبرنگار، اماراتی ها بارها وی را به گمان اینکه مزدور یک کشور خارجی است، شکنجه کردند.

وی افزود: یک افسر امنیتی اماراتی برای ارعاب بیشتر من گفت که پسر و دختر و همسرم بازداشت هستند و با آنها مشابه من برخورد می شود و در معرض ضرب و شتم و شکنجه قرار دارند.

به گفته این خبرنگار، دردناکترین صحنه این بود که یک افسر به زندانبان دستور داد که درب سلول را بازکند تا خودم صدای آنها را بشنوم. صدای فریاد یک زن و کمک خواهی او می آمد و افسر گفت که این صدای همسرت است که در آستانه فروپاشی روحی و جسمی است.

وی گفت: در نهایت وقتی که برای حفظ جان خانواده ام به مسئولان اماراتی گفتم که به اتهامات وارده اعتراف خواهم کرد، آنها "خوشبخت" و شادمان" بودند./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

راه امارات و عربستان از هم جدا می‌شود؟

 شاید برخی، کنش‌های اخیر امارات را عقب نشینی قلمداد کنند ولی به نظر می‌رسد امارات متح...

هلاکت چند مزدور سعودی توسط نیروهای یمن

منابع یمنی از هلاکت چند نظامی سعودی در شرق کوه جحفان در جیزا خبر دادند.

در هیچ کجا به دنبال جنگ با ایران نیستیم

در حالی که بیشترین تنش‌های ممکن بین ایران و عربستان در چند سال گذشته رخ داده، نماینده...

حوثی‌ها فرودگاه جازان را هدف قرار دادند

حوثی‌ها به وسیله یک پهپاد فرودگاه جازان را مورد هدف قرار دادند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news