اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
14:47 14:47

منجمد کردن؛ یکی از روش های نگهداری طولانی مدت قارچ

قارچ یکی از مواد غذایی بسیار مفید است که می توان از آن درون برخی از غذاها استفاده و به سلامتی بدن کمک کرد.

یکی از  مشکلاتی که بسیاری از افراد با قارچ دارند این است که از چه روش هایی برای نگهداری طولانی مدت آن استفاده کنند که باید گفت روش های متفاوتی برای نگهداری قارچ وجود دارد که باعث می شود قارچ ها مدت زمان طولانی تری تازه بمانند و از آن ها برای مصرف خوراکی استفاده کنند.

در این مطلب با ما همراه باشید.

منجمد کردن قارچ

پس از این که قارچ های خریداری شده را به خوبی تمیز کردید تا مدت زمان یک ماه می توانید قارچ ها را با دمای ۲۰درجه سانتی گراد در فریزر نگهداری کنید امّا شاید شما جزو افرادی باشید که قارچ ها را بیش از یک ماه نگهداری می کنید.

برای نگهداری طولانی مدت قارچ ها باید آن ها را در یک پارچه توری بریزید و درون آب در حال جوش قرار دهید تا به مدت پنج تا هفت دقیقه درون آب جوش پخته شود. سپس آب اضافی قارچ ها را بگیرید و یک قطعه پارچه پهن کنید و قارچ ها را روی آن قرار دهید و سپس درون فریزر بگذارید تا منجمد شود.

روش دیگر این است که قارچ ها را به خوبی بشویید و پس از گرفتن آب آن ها، درون روغن تفت دهید و سپس درون ظرف مناسب و در بسته قرار داده و درون فریزر بگذارید که گفته می شود با این روش می توان تا چهارماه قارچ ها را در فریزر نگهداری کرد.

یکی دیگر از روش ها برای نگهداری طولانی مدت قارچ ها این است که قارچ ها را به مدت ده دقیقه درون قابلمه مناسب بخارپز کنید و سپس در هوای آزاد و خنک قرار دهید و سپس در فریزر منجمد کنید.

اخبار مرتبط

icon news

روش های پخت قارچ

قارچ از خواص بسیاری برخوردار است از این رو برای از بین نرفتن ویتامین ها و املاح معدنی...

طرز تهیه قارچ شکم پر و سالاد قارچ

دستور پخت سالاد قارچ و قارچ شکم پر را با هم مرور می کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news