اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
15:15 15:15

بازسازی خانه‌های خوزستانی‌ها آغاز شد

با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان شوشتر بازسازی خانه‌های مردم سیل زده آغاز شد.

بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده در سیل خوزستان آغاز شد

به گزارش سلام نو، عملیات بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده در جریان سیل فروردین ماه گذشته در خوزستان پیش از ظهر امروز در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر با حضور استاندار خوزستان، رئیس بنیاد مسکن کشور و جمعی از مسئولان آغاز شد.

استاندار خوزستان در این مراسم گفت: در سال ۹۵ و سیلی که در منطقه شعیبیه روی داد و گله مندی های اهالی منطقه بر کسی پوشیده نیست اما همواره تلاش کردیم در کنار مردم باشیم.

استاندار خوزستان افزود: در سال ۹۷ هم شرایط مشابه بود اما توانستیم با مراقبت مداوم و تحکیم سیل بندها از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری کنیم.

شریعتی ادامه داد: سیل اخیر از نظر مقیاس بی سابقه بود و مناطقی مانند شعیبیه و بامدژ متأثر شدند با این وجود هم در ساخت مسکن و هم در پرداخت خسارت‌های کشاورزی در کنار مردم هستیم و روز گذشته نیز که در محضر مقام معظم رهبری بودیم، ایشان بر این امر تاکید کردند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: امیدوارم به نحوی همکاری با بنیاد مسکن صورت گیرد که ایمنی لازم در ساخت و سازها رعایت شود.

وی بیان کرد: باید در حوضه کارون و کرخه، کانال‌های سیلاب بر ایجاد کنیم که در صورت بروز شرایط مشابه با مشکلات کمتری مواجه شویم و این موضوع جزو اولویت ماست چرا که کانالهای سیلاب بر موضوعی زیرساختی است و دولت بر اجرای این کار مصمم است.

استاندار خوزستان اضافه کرد: کانال‌های سیلاب بر همچنین می‌توانند کانون‌های ریزگرد را نیز مرطوب سازی کرده و بهره چندگانه داشته باشند.

شریعتی اظهار کرد: باید تلاش کنیم اقدامات با سرعت پیش رفته و شرایط مردم بهبود یابد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: نسبت به تخلیه آب از زمین‌های کشاورزی تسریع شود تا شرایط کشت تابستانه مهیا شود. امسال الگوی کشت نداریم و کشاورزان می‌توانند هر محصولی که سوددهی بیشتری برایشان دارد و به هر میزان که زمین دارند کشت داشته باشند.

شریعتی تصریح کرد: موضوع جاده هم جز مشکلات اصلی این منطقه است که از راه و شهرسازی می‌خواهم این منطقه را در اولویت قرار دهد و خوشبختانه جاده پل دیلم هم رو به اتمام است.

استاندار خوزستان ادامه داد: آب شرب روستایی در منطقه نیز جزو مشکلات است. این موضوع در برنامه قرار داده شود و شرکت آبفای روستایی این کار را در اولویت قرار دهند.

وی در پایان گفت: اراده نظام بر این است که در کلیه مراحل بازسازی منازل مسکونی و آماده سازی زمین‌های کشاورزی و پرداخت خسارت‌ها تمام قد در کنار مردم باشیم./مهر

اخبار مرتبط

icon news

چند خانواده در خوزستان هنوز خانه ندارند؟

رئیس سازمان امداد و نجات درباره «تعداد افرادی که در خوزستان در اردوگاه‌ها اسکان دارند...

زندگی زیر چادر در گرمای 44 درجه خوزستان!

سرپرست فرمانداری شهرستان حمیدیه اظهار کرد: در این گرما هنوز هم بخشی از سیل زدگان در چ...

امکان جا به جایی کامل روستاها وجود ندارد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به طور کلی با جابجایی روستا‌ها مخالفیم.

۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون مترمکعب تالاب هورالعظیم هنوز خالی است

در حال‌حاضر فضای خالی موجود در تالاب معادل آبگیری حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون مترمکعب برآو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news