اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
14:09 14:09

بیم و امیدها پیرامون موفقیت «ویلموتس»

تیم ملی با ویلموتس امیدوار است کار سختی برای صعود به جام جهانی نداشته باشد. اما آیا ویلموتس می تواند در  فوتبال ایران موفق خواهد شد؟

سرانجام سه ماه پس از خداحافظی کارلوس کی‌روش از تیم ملی فوتبال ایران سرمربی جدید تیم ملی مشخص شد. اگرچه هنوز مراسم معارفه رسمی مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی برگزار نشده است اما مهدی تاج شب گذشته از توافق نهایی با مربی سابق تیم‌های ملی بلژیک و ساحل عاج خبر داده است.


به گزارش سلام نو، با رفتن کارلوس کی‌روش از تیم ملی مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کرده بودند که سرمربی بعدی تیم ملی نامی بزرگتر از کارلوس کی‌روش خواهد بود. با این حال تیم ملی سه ماه را بلاتکلیف و بدون سرمربی پشت سر گذاشت تا نهایتا از بین گزینه‌های مختلفی که مطرح شد مارک ویلموتس شب گذشته به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی شد.


مربی که حد فاصل سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ سرمربیگری تیم ملی بلژیک را بر عهده داشت و این تیم را از رده چهل و دوم رنکینگ فیفا با رده دوم این رنکینگ رساند. اگرچه هیچ‌گاه نتوانست با نسل طلایی فوتبال بلژیک مقام قابل توجهی کسب کند و در نهایت طی ۵۱ بازی به همراه بلژیک، با ۳۴ برد، ۸ تساوی و ۹ باخت، به کار خود پایان داد. ویلموتس همچنین زمان کوتاهی در سال ۲۰۱۷ سرمربی تیم ملی ساحل عاج بود ولی نتوانست در رسیدن این تیم به جام‌جهانی روسیه موثر باشد. اگرچه حضور او در این تیم خیلی ناگهانی به کادر فنی این تیم اضافه شد و در مجموع در دو بازی تدارکاتی و چهار بازی رسمی هدایت این تیم را برعهده داشت که حاصل کار یک برد، دو تساوی و سه شکست بود.


حالا سرمربی بلژیکی در تهران است و قرار است با قراردای قابل توجه سکان هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در اختبار بگیرد. نظر شما درباره این انتخاب چیست؟
آیا انتخاب ویلموتس در ادامه روند تیم ملی با کی‌روش است یا اینکه آینده‌ای متفاوت در انتظار تیم ملی است؟
آیا «ویلموتس» در تیم ملی فوتبال ایران موفق می‌شود؟
اگر بازی‌های تیم‌های ویلموتس را پیگیر کرده‌اید او را در مربی صاحب سبک می‌دانید؟
به نظر شما حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی مثل کالوس کی‌روش با ثبات خواهد بود یا این همکاری خیلی زود به پایان می‌رسد؟

/تابناک

اخبار مرتبط

icon news

دلخوری ویلموتس از وضعیت پرداخت دستمزدش در ایران

یک نشریه ورزشی در کانادا از بی‌پولی فدراسیون فوتبال ایران خبر داد که دامنگیر مارک ویل...

قرارداد آل اشپورت با فدراسیون فوتبال

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با آل اشپورت قرارداد جدیدی امضا کردند تا از این به بعد ...

سعید آقایی در انتظار ششمین بازی ملی

سعید آقایی، دفاع چپ سپاهان روز گذشته برای پنجمین بار برای تیم ملی بازی کرد. او تلاش د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news