اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
16:55 16:55

عذرخواهی سفیر قطر

سفیر قطر از گروه‌های مقاومت فلسطینی عذرخواهی کرد.

عذرخواهی سفیر قطر از گروه‌های مقاومت فلسطین

به گزارش سلام نو، محمد  العمادی سفیر قطر در فلسطین شامگاه سه شنبه و پیش از ترک نوار غزه به اظهاراتی که در کنفرانس مطبوعاتی درباره تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه بیان کرد، واکنش نشان داد،‌ا ظهارات سفیر قطر جنجال برانگیز توصیف شده بود به طوری که زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی خواستار عذرخواهی سفیر قطر از مقاومت و ملت فلسطین شد.

العمادی در کنفرانس مطبوعاتی خود گفته بود آتش بس بنا بود که همانطور که برقرار شده بود، باقی بماند و تنش اخیر را دو طرف نمی‌خواستند،‌ولی یکی از گروه‌ها مشکلی را در مرزها ایجاد کرد، در حالی که طرف‌های اصلی یعنی حماس و اسرائیل خواستار آرامش بودند.

العمادی در واکنش به این اظهارنظر خود که به نوعی انگشت اتهام خود را به سمت جنبش جهاد اسلامی هدف گرفته بود، گفت به همه گروه‌های فلسطینی  احترام می‌گذارم و جانفشانی‌های آنها را ارج می‌نهم. وی از روابط متمایز با گروه‌های مقاومت از جمله جهاد اسلامی به  عنوان یکی از مهمترین گروه های صحنه فلسطین یاد کرد و گفت من دیدارها و تماس‌های مستقیمی با مسئولان جهاد اسلامی در جریان سفرهای مکرر خود به غزه انجام داده‌ام، آنها مواضع مثبتی دارند که ناشی از درک عمیق آنها از ماهیت مرحله‌ای است که مسئله فلسطین در آن به سر می برد و مستلزم حکمت ودوراندیشی است.

وی افزود به تصمیم گروه‌های فلسطینی احترام می‌گذارم و اطمینان دارم که آنها بر اساس ارزیابی خود از واقعیت در راستای منافع چه در خصوص آنچه در میدان سیاست است یا مقاومت یا دستیابی به تفاهمات اخیر در خصوص تثبیت آتش بس در چارچوب تصمیم یکپارچه فلسطینی که وحدت میدانی را نشان می دهد./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

آمار تکان دهنده سازمان بهداشت جهانی از تعداد زخمی‌ها در نوار غزه

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد تنها در یک ماه گذشته ۵۶۱ فلسطینی ساکن غزه زخمی شدند.

نتانیاهو: ما آماده جنگ گسترده هستیم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آماده شروع یک جنگ گسترده در نوار غزه است.

نتانیاهو: می‌خواهم درد و رنج مردم غزه را کم کنم!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی علی رغم تحریم‌های شدیدی که بر مردم غزه اعمال کرده است گفت: م...

رفتن در کار حماس نیست!

یکی از رهبران جنبش حماس اظهار کرد: هیچ شرطی برای اتحاد فلسطین نداریم جز اینکه می‌خواه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news