اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
16:35 16:35

خوشحالی ناشیانه کیهان از انفجار‌های بندر الفجیره

رونامه کیهان این روزها انگار شرایط حساس منطقه را درک نمی‌کند.

به گزارش سلام نو،  بعد از  "حمله به کشتی های نفتکش در فجیره" امارات، روزنامه کیهان تیتر زد« انفجارهای فجیره خواب از سر شیوخ مرتجع پراند» برخی از اهالی سیاست و رسانه، به این تیتر کیهان اعتراض کردند و گفتند و نوشتند که  چرا کیهان از خبر این انفجارها خوشحال است و بهتر است با این رفتار، گزک دست آمریکا، عربستان و اسرائیل ندهیم.

امروز کیهان در واکنش به این اظهار نظرها نوشته است:« هر اقدامی که به آمریکا و اسرائیل و آل سعود ضربه بزند باعث خوشحالی است»

آقای کیهان! آتش بیار این معرکه نباش

کیهان در این میان اما یک نکته ساده را فراموش کرده است و آنهم اینکه این روزنامه یک رسانه ساده داخلی مانند دیکر رسانه‌ها نیست.

آزادی رسانه‌ها در قانون اساسی تضمین شده و رسانه ها می توانند با حفظ استقلال حرفه ای خود می‌توانند نظرات خود را بیان کنند.در این میان اما برخی رسانه ها، ارگان یا  سخنگوی نهادهای بالادستی خود شناخته می شوند.

به عنوان مثال روزنامه ایران به عنوان ارگان دولت جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود. مدیر مسوول دو روزنامه اطلاعات و کیهان نیز از سوی مقام معظم رهبری منصوب می‌شوند. به واسطه این انتصاب، دولت‎‌های‌خارجی اظهارنظرهای این روزنامه را به پای نظام می‌نویسند.

خوشحالی کیهان از انفجارهای فجیره، این پیام را به آمریکا، اسرائیل و عربستان می‌‎دهد که ایران از این اقدام خوشحال است و این درحالی است که دستگاه دیپلماسی کشور خواستار روشن شدن زوایای مختلف این حادثه شده است.

یادمان نرفته است ادعای کیهان در مورد حاکمیت ایران بر بحرین، جمهوری اسلامی را مجبور کرد، رسماً بر حق تمامیت ارضی بحرین، تأکید کند و اعلام کند که نظر کیهان نظر ایران نیست.

این رفتار در زمانه‌‌ای که خناسانی همچون عربستان و اسرائیل به دنبال بهانه‌ای برای ضربه زدن به ایران هستند پذیرفتنی نیست.

هنوز ایران در حال هزینه دادن گل‌به خودی‌هایی است که در بدترین زمان دریافت کرده است. بالا رفتن از دیوار سفارت انگلیس و عربستان به نام انقلاب را فراموش نکرد‌ه‌ایم.

به نام اقتدار ایران دست به کارهایی زده می‌شود که هزینه آن را مردم ایران باید پرداخت کنند. این کشور رهبر، رییس جمهور و دستگاه دیپلماسی دارد و آنها مواضع رسمی جمهوری اسلامی در مورد منطقه و جهان را اعلام می‌کنند.

چه معنایی دارد درست زمانی که وزارت خارجه، در مورد حوادث فجیره موضعی منطقی می‌گیرد، کیهان ابراز خوشحالی کند تا طرف مقابل به استناد به همین رفتار از نقش ایران در این حوادث حرف بزند.

عربستان امارات و اسرائیل به دنبال موش دواندن میان ایران و آمریکا هستند. آنها می‌خواهند تا وقتی ترامپ بر سرکار است، ضربه‌های مهلکی به ایران وارد کنند. آنها از ایران کینه به دل گرفته‌اند و زمانه ترامپ را بهترین فرصت برای خالی کردن عقده‌های خود می‌دانند.

حالا خوب نیست کیهان و امثال کیهان با حرف‌ها و رفتار خود آتش بیار این معرکه شوند.

لطفا اجازه بدهیم دستگاه دیپلماسی کشور، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در سیاست خارجی و رابطه با کشورهای دیگر اعلام کند و جهان از ایران یک صدا بشنود تا هفتاد نظر.

در پایان به مدیران روزنامه کیهان پیشنهاد می‌شود، با هزینه شخصی روزنامه‌‌ای تاسیس کنند و در آنجا هرچه دل تنگ‌شان می‌خواهد بگویند درست مانند دیگران./عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

آیا نماز جمعه هم باید خرج ضربه به اصلاح‌طلبان و دولت شود؟ / کاش منتقدان شریعتمداری یک دهم او میدان داشتند

این بار بحث بر سر تند و کندی سخنان حسین شریعتمداری نیست که او بارها از این تندتر گفته...

حسین شریعتمداری: آشوبگران را قلع و قمع کنید!

حسین شریعتمداری با انتشار مطلبی در کیهان نوشت: مردم عراق می‌دانند که سرنخ آشوب‌ها به ...

حمله تند کیهان به عامل قطع‌کننده اینترنت !

قطع اینترنت و خسارت‌های جبران ناپذیر آن باعث واکنش روزنامه کیهان شد.در مطلبی آمده است...

کیهان مقصر اصلی مشکلات عراق را اعلام کرد!

کیهان در یادداشتی که درباره اعتراضات این روزهای مردم عراق منتشر کرده به بررسی ریشه و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news