اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
14:17 14:17

معامله قرن پایان ناپذیر است

نماینده حماس در تهران در نشستی تخصصی که به مناسبت روز نکبت در جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد از پایان ناپذیری معامله قرن گفت.

به گزارش سلام نو ، «خالد قدومی» امروز - چهارشنبه - در نشستی تخصصی که به مناسبت روز نکبت در جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، گفت: ما سه الگو در منطقه داریم؛ الگوی نخست، دشمن صهیونیستی، است. الگوی دیگر، همراهی با دشمن صهیونیستی و الگوی دیگر، دشمنی با دشمن صهیونیستی است.
وی افزود: ما بیشتر از این سه تقسیم‌بندی، تقسیم‌بندی دیگری نداریم. به نظر من، ما در محور مقاومت در کنار فلسطین و قدس و علیه دشمن صهیونیستی و همراهانش هستیم.

**رویکرد مقاومت موجب رنجش و آزار صهیونیست‌ها شده است
نماینده حماس در تهران با بیان این که بحث سازش مطرح است ولی ما به چیز دیگری جز مقاومت اعتقاد نداریم، اظهار داشت: در این رویکرد، اعتقاد داریم خدا و پیروزی در کنار مااست. این رویکرد از لحاظ روانی باعث اطمینان خاطر و آرامش هم است. شیاطین عرب و جریان سازش، هر شب کابوس دارند که به کدامین سمت بروند ولی ما مطمئن و آرام هستیم زیرا هدف ما محو اسرائیل است.
قدومی با بیان این که جز مقاومت راه دیگری پیشروی ملت فلسطین وجود ندارد، تصریح کرد: رویکرد مقاومت موجب رنجش و آزار صهیونیست‌ها شده است و به دغدغه فکری و روانی در راس هرم نظام سیاسی آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است. ترامپ چرا شماره می‌دهد؟ چون دغدغه فکری دارند. ما علیه دشمن حرکت می‌کنیم. دشمن ما ایران و اسلام نیست بلکه دشمن ما رژیم صهیونیستی و اقدامات آمریکا در منطقه است.
وی با بیان این که ما تا آخر ایستاده‌ایم، خاطرنشان کرد: مقاومت امروز دستاوردهایی داشته است. امروز کامیاب‌تر و موفق‌تر از قبل شده‌ایم. ما امروز نکبت را به مسرت تبدیل کرده‌ایم. 48 ساعت نکبت در غزه را به امید و پیروزی تبدیل کرد.

**هدف حمله به غزه تغییر زمین بازی در غزه بود
نماینده جنبش حماس در ایران در تشریح جریان کنونی مقاومت در عرصه سیاسی گفت: وضعیت داخلی اسرائیل به گونه‌ای است که می‌خواهند به دستاوردهای سیاسی برسند. همین مسئله موجب شده تا به اشتباه به غزه حمله کنند چون فکر می‌کنند غزه منطقه مظلوم و ضعیفی است اما با وجود پیروزی، نتوانستند دولت را تشکیل دهند و فشار خانواده سربازانی که دست مقاومت دارند، موجب شد تا به غزه حمله کنند تا مسائل تحت شعاع قرار دهند ولی با دستاوردی روبه‌رو نشدند.
قدومی با بیان این که آمریکایی‌ها توطئه و برنامه علیه منطقه و فلسطین دارند ولی به نظر ما به نتیجه‌ای نخواهند رسید، تصریح کرد: 71 سال است که فلسطین در برابر انواع توطئه‌ها ایستاده‌ است. 11 روز است که به غزه‌ای که تحت محاصره است، حمله کرده‌اند ولی به نتیجه‌ای نرسیدند.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات آمریکا به نتیجه‌ای نمی‌رسد مگر آنکه ما متحد باشیم، یادآور شد: هدف حمله به غزه عوض کردن زمین بازی در غزه بود ولی مقاومت اجازه تغییر شرایط میدان را به دشمن نداد. دشمن به دنبال بازگشت به سیاست ترور کردن مجاهدین است. ما اجازه نمی‌دهیم دشمن وارد این سیاست شود چراکه جواب محکم تری به آنها می‌دهیم.

**موشک‌های مقاومت دقیق‌تر شده است
وی افزود: سیاست ما موجب شد تا در 48 ساعت گنبد آهنین آنها به گنبد کارتونی تبدیل شود. دیگر ما قدرت بازداندگی نداریم بلکه قدرت نظامی هم داریم و موجب تعادل قدرت شده است.
نماینده جنبش حماس در تهران با تاکید بر این که مقاومت از عنصر غافلگیری استفاده کرده است، بیان کرد: مقاومت در اتاق عمل مشترک تصمیم گرفت قدرتی در حد توانایی در عرصه موشکی بدهد. شهرک‌نشین‌ها مجبور شدند تا به پناهگاه‌ها بروند. 700 موشک در 48 ساعت پرتاب کردیم و گنبد آهنین را گنبد کارتونی تبدیل کردیم.
قدومی با بیان این که مقاومت عامل افتخار دشمن را که گنبد آهنین بود، به عامل ذلت تبدیل کرد، یادآور شد: ما خانه رییس سابق شاباک را هدف قرار دادیم و این یعنی موشک‌های مقاومت دقیق‌تر و هدف‌هایشان مشخص‌تر شده است در حالی که موشک‌های ما تولید محلی دارند. تکنولوژی نیروی هوایی مقاومت رشد پیدا کرده است. روزنامه‌های اسرائیلی از پرتاب موشک از طریق پهپاد خبر داده‌اند یعنی ما نیروی هوایی داشتیم.

**العربیه کانالی عربی است یا عبری؟
وی اضافه کرد:‌ ما فردا نمی‌توانیم قدس را آزاد کنیم. راه ما طولانی و پر چالش است ولی ناامید نشده و توانسته‌ایم به دشمن حمله کنیم. متاسفانه العربیه کلیپی را در شهرک‌های صهیونیست‌نشین پخش کرد. این کانال عربی است یا عبری؟ با پخش این فیلم چه هدفی را داشتند؟ شیاطین عرب بعدتر از شیاطین دیگر هستند. اسرائیل پیشرفته است ولی به معنای عدم مواجه ما نیست. در سال 2014 دیدید مقاومین تلویزیون اسرائیل را هک کرده و 15 دقیقه کلیپ تانک‌های مقاومت را نشان داد.
نماینده جنبش حماس در ایران با بیان اینکه ما به فرموده رهبر انقلاب اسلامی ایران نیازمند صبر هستیم، عنوان کرد: ربع پایانی حیات اسرائیل باقی مانده است. این مسئله نیازمند صبر است.
قدومی به اعزام ناو آبراهام لینکلن به خلیج فارس اشاره کرد و اظهارداشت: دشمن احمق است ولی شرایط جنگی رخ نمی‌دهد. نه آمریکا و ترامپ و نه کشورهای اروپایی نمی‌خواهند به سمت جنگ بروند. البته جنگ ممکن است ولی دشمن بداند محور مقاومت، نمی‌توانند در برابر هدف قرار گرفتن یک جزء از خود، خاموش باقی بماند. جولان را به اسرائیل دادند ولی مقاومت نمی‌تواند نسبت به آن بی‌تفاوت باشد.
وی با بیان این که ما اجازه هیچ گستاخی را به دشمن نمی‌دهیم، اظهار داشت: معامله قرن موفق نخواهد شد و به نتیجه نمی‌رسد. این مسئله به شرط این است که تفرقه در منطقه کنار برود و متحد شویم و با دشمن واحد رژیم صهیونیستی است، مواجه شویم.
14 ماه می (24 اردیبهشت) مصادف با سالگرد اخراج صدها هزار فلسطینی از سرزمین‌ مادریشان روز نکبت نامگذاری شده است./ایرنااخبار مرتبط

icon news

بحران در رژیم صهیونیستی جدی است / به زودی اسرائیل شکست می‌خورد

محمد علی مهتدی ، کارشناس مسائل فلسطین گفت: اکنون معادلات منطقه‌ای به کلی تغییر کرده و...

روایت خرازی از دیدارش با نایب رئیس حماس

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی افزود: رابطه خوبی بین ایران و حماس وجود دارد لذا امیدو...

اردوغان: از "معامله قرن" حمایت نمی کنیم

رئیس جمهور ترکیه گفت: رویکرد ترکیه به معامله قرن مثبت نیست.

تلاش تهران برای زمین زدن معامله قرن آمریکا

در حالی که دولت ایالات متحده دنبال تحقق معامله قرن است تهران دنبال نابودی آن است و بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news