اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
25 اردیبهشت 1398 25 اردیبهشت 1398
14:23 14:23

شاه داماد جدید دولت کیست؟ / یار غار بذرپاش متهم به فساد میلیاردی

شاید بهتر بود آقای شریعتمداری، نه به عنوان کسی که وزارتخانه مهمی همچون وزارت کار را به عهده دارد به عنوان پدرزن سیدهادی رضوی از دامادش برای کارهای اقتصادی او پرس و جو می کرد!

سلام نو – سرویس اقتصادی: همین چند ماه پیش بود که کامبیز مهدی زاده به عنوان داماد رئیس جمهور به خاطر انتصاب به عنوان معاون وزیر صمت مورد آماج حملات قرار گرفت و در نهایت استعفا داد. آن روزها هشتگ #شاه_داماد تبدیل به ترند روز شد و حالا پس از چند ماه یک داماد دیگر از دولتی ها حاشیه ساز شده است.

به گزارش سلام نو، از روز گذشته باز هم هشتگ #شاه_داماد در فضای مجازی توسط کاربران به کار برده می شود. این بار این لقب به سید هادی رضوی، داماد شریعتمداری، وزیر کار نسبت داده می شود. کسی که این روزها متهم به فساد میلیاردی است.

سید محمد هادی رضوی، متولد فروردین ۱۳۶۳ در تهران، فرزند سید سعید رضوی، همسر دختر محمد شریعتمداری است. هرچند خود او در جلسه محاکمه اش از دادستان خواسته او را بدون عنوان داماد وزیر محاکمه کند. رضوی همچنین به طعنه گفته بود او داماد شریعتمداری است نه نتانیاهو! او اظهار کرده بود: برخی افراد فضای رسانه‌ای برایم ایجاد می‌کنند و می‌گویند داماد شریعتمداری هستم که این ظلم است؛ با زبان روزه درخواست دارم مرا خارج از این عنوان محاکمه کنید.

رضوی متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۱۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آزاد با قرار وثیقه است. او تنها یکی از 31 متهم پرونده بانک سرمایه است. نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات او گفته است: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش، سفر‌های خارجی، خودرو‌های لوکس و ملک کرده است.

رضوی که در کارنامه او تهیه کنندگی سریال پرطرفدار شهرزاد را هم دیده می شود چندی پیش با استوری اینستاگرامش در رسانه ها مطرح شد. او با وجود اینکه داماد یکی از وزرای کابینه است اما یار غار بذرپاش نماینده تندروی مجلس نهم نیز هست. او در مطلبی ضمن حمایت از بذرپاش او را رئیس جمهور بعدی ایران دانسته بود.

مردم در توییتر چه گفتند؟

شاید عجیب ترین اتفاقی که در جلسه محاکمه داماد وزیر کار افتاد حضور او در جلسه محاکمه بدون لباس زندان بود. این اتفاق واکنش های زیادی بین مردم در فضای مجازی داشت. برخی او را ژن خوب دانستند و تعدادی از کاربران هم تفاوت پوشش او با لباس دیگر متهمان را ناقض برابری دانستند. البته به این شبهه این طور توسط سردبیر خبرگزاری میزان پاسخ داده شد که متهم با قید وثیقه آزاد است. وثیقه ای که ارزش آن 100 میلیارد تومان ذکر شده است!

یکی از کاربران از مقامات قضایی خواسته است تا اموال سیدهادی رضوی قبل و پس از دامادی شریعتمداری بررسی شود تا نشان داده شود داماد شریعتمداری بودن چقدر در رانت احتمالی او موثر بوده است.

انتقاد دیگر کاربران این بود که در شرایطی که برای یک وام ازدواج با ارزش مالی پایین باید از سد یک بروکراسی پیچیده گذر کرد چگونه ممکن است شخصی که از قضا با یکی از وزرا نسبت فامیلی هم دارد بدون هیچگونه ضامنی 107 میلیارد تومان از سیستم بانکی وام بگیرد.

شخصی در صفحه شخصی اش نوشته است: یعنی #شریعتمداری وزیر تجارت سابق و کار کنونی حتی 1 بار هم نشد از دامادش که خیلی جوان است بپرسد پسرجان این پول ها را از کجا می آوری؟ شاید بهتر بود آقای شریعتمداری، نه به عنوان کسی که وزارتخانه مهم اقتصادی همچون صنعت، معدن و تجارت را به عهده دارد بلکه به عنوان پدرزن سیدهادی رضوی از دامادش برای کارهای اقتصادی او پرس و جو می کرد!

تعداد توییت ها علیه رضوی بسیار زیاد بود و خیلی ها او راه شاه داماد خوانده بودند. اگرچه او دفاعیاتی نیز در دادگاه ارائه داده است اما با این وجود کمتر کاربری در فضای مجازی از اظهارات او قانع شده بود.

اخبار مرتبط

icon news

برادران ریخته‌گران؛ چهره‌های اصلی پرونده بانک سرمایه چه کسانی هستند؟

حال باید دید آیا بهروز ریخته‌گران در نهایت توسط قوه قضاییه جلب می‌شود یا مانند خاوری ...

کشف فساد ۱۲ میلیارد تومانی در یک شرکت وابسته به وزارت نفت

با دستور وزیر نفت   در یک شرکت وابسته به وزارت نفت، بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان فساد مال...

اراده‌ای برای رسیدگی به تخلفات ایران مال وجود دارد؟

217 هزار متر مربع تخلف در ساخت عددی است که برای ایران مال با مساحت 1.7 میلیون متر مرب...

سقوط هشت پله‌ای رتبه فساد اقتصادی ایران

در گزارشی که اتاق بازرگانی تهران منتشر کرده ایران در وضعیت شاخص ادراک فساد با سقوطی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news