اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
26 اردیبهشت 1398 26 اردیبهشت 1398
15:26 15:26

مسکن های مناسب برای سردرد

سردرد یکی از عارضه های است که تمام افراد در طول زندگی آن را بارها تجربه می کنند.

گفتنی است علت بروز سردرد می تواند بسیار متفاوت باشد از این رو نمی توان هر نوع قرص مسکنی را برای درمان سردرد استفاده کرد.

به طور کلی باید در نظر داشت که آسپیرین می‌تواند درد ناشی از میگرن را در بسیاری از بیماران کاهش دهد و توصیه می شود به عنوان اولین راه حل کاهش درد برای میگرنی‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

جالب است بدانیم که تحقیقات نشان می دهد مصرف آسپرین در بیش از نیمی از بیماران مبتلا به میگرن در کاهش درد موثر بوده است و در یک چهارم موارد درد بیماران را به طور کامل برطرف می‌کند.

بسیاری از بیماران مبتلا به میگرن برای کاهش علائم درد خود بدون مجوز پزشک اقدام به خریداری داروهای مسکن مانند آسپیرین می‌کنند.اما این در حالی است که شواهد کافی برای تعیین میزان تاثیرگذاری این دارو در دسترس نیست اما بسیاری از پزشکان مصرف آن را موثرترین روش درمانی می دانند.

باید متذکر شد که برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید سه قرص آسپیرین را در فاصله زمانی دو ساعت بعد از شروع دردهای میگرنی مصرف کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به درمان موثر دست یابند.


جالب است بدانیم که شایع‌ترین نشانه های بیماری میگرن شامل سردردهای بسیار شدید و حالت تهوع است به گونه ای که در بسیاری از موارد فرد دیگر نمی تواند به فعالیت روزانه خود ادامه دهد.

سازمان بهداشت جهانی میگرن را جزو 20 بیماری اول ناتوان کننده طبقه بندی کرده است که دلیل آن نیز این است که میگرن تاثیرات منفی زیادی روی کیفیت زندگی انسان‌ها می‌گذارد.

در پایان باید یادآور شد که مصرف ایبوپروفن نیز در کاهش دردهای میگرنی موثر است هر چند تا به امروز تحقیقات علمی در این خصوص صورت نگرفته است.

اخبار مرتبط

icon news

درمان سردرد با پوست موز و یخ

موز یکی از میوه های مفید است که مصرف آن به طور روزانه توصیه می شود. موز دارای مقادیر ...

عوارض مصرف زیاد قرص های مسکن

متاسفانه امروزه میزان مصرف خودسرانه و بیش از اندازه قرص های مسکن در میان افراد افزایش...

نکته های پزشکی/ از زنجبیلِ ضدّ سرطان تا برطرف کردن سردرد عصبی با مداد

از شما دعوت میکنیم که نکته های پزشکی این هفته سلام نو را مطالعه بفرمایید

درمان برخی از بیماری ها

سیب سبز برای درمان سردرد مفید است.بو کردن سیب سبز باعث می شود که عضله گردن و سر منقبض...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news